ZDM sadzi zielone ekrany. Mnóstwo nowych drzew przy drogach

Zielone ekrany, czyli nasadzenia zieleni izolacyjnej, prowadzone są wzdłuż Alei Jana Nowaka Jeziorańskiego (DK 88). W sumie, pojawi się tam ponad dwa tysiące drzew z gatunku Topola osika, Lipa srebrzysta i Grab pospolity.

Topola osika odmiana „Erecta” oraz Grab pospolity odmiana '”Fastigiata” to drzewa o wąskich, kolumnowych koronach idealnie wpisujących się w miejsca przy drogach, nie stanowiące zagrożenia dla bezpieczeństwa ruchu.

W ciągu ostatnich dni, na odcinku od ul. Św. Huberta do ul. Podlesie nasadzono szpaler 64 drzew z gatunku Topola osika, podobnie jak na ul. Ligockiej gdzie pojawiło się ich, ponad 100 sztuk. To nie koniec nasadzeń. W tegorocznych planach ZDM uwzględnione zostanie także zagospodarowanie terenu między ul. Ligocką a Aleją Jana Nowaka Jeziorańskiego (DK 88). Tu także swoje miejsce znajdzie Topola. Jesienią planowane są kolejne nasadzenia wzdłuż Alei Jana Nowaka – Jeziorańskiego w obrębie dwóch węzłów: z ul. Tarnogórską i św. Wojciecha. To nie są jedyne miejsca, gdzie wraz z nastaniem wiosny Zarząd Dróg Miejskich zintensyfikował swoje działania w zakresie nasadzeń w pasach drogowych. Drzewa nasadzane są także na ul. Portowej w okolicy węzła z Aleją Jana Nowaka – Jeziorańskiego po obu stronach Drogowej Trasy Średnicowej.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI