r e k l a m a


PUP uruchamia Zieloną linię dla bezrobotnych i przedsiębiorców

Poszukujesz pracy, a może chcesz dowiedzieć się w jaki sposób rozpocząć własną działalność gospodarczą?

Zielona linia to system obsługi klientów polskich urzędów pracy, gdzie pod numerem telefonu 19524 można uzyskać szereg bezpłatnych porad dotyczących różnych form pomocy z urzędu pracy. Linia działa także w Gliwicach. Osoby bezrobotne uzyskują tu informacje m.in. dotyczące aktualnych ofert pracy oraz szkoleń, warunków udziału w szkoleniach, dofinansowań z urzędu pracy na kontynuację nauki, studia podyplomowe, opiekę nad dzieckiem czy rozpoczęcie prowadzenia własnej działalności gospodarczej.

Pracodawcy mogą dowiedzieć się, w jaki sposób uzyskać dofinansowanie, jeśli zechcą zatrudnić osobę bezrobotną, a także uzyskać pomoc w rekrutacji pracowników.

Konsultanci Zielonej linii informują o warunkach uzyskania, a także o dostępności środków m.in. na staż, doposażenie stanowiska pracy, prace interwencyjne, roboty publiczne, refundację składek na ubezpieczenie społeczne. Zielona linia informuje także o warunkach uzyskania zasiłku, także przez osoby, które pracowały za granicą.

Wsparcie infolinii stanowi portal, gdzie pod adresem www.zielonalinia.gov.pl można znaleźć szereg poradników dla osób poszukujących pracy oraz przedsiębiorców, najświeższe informacje z urzędów pracy w całej Polsce, wyszukiwarki ofert pracy i szkoleń oraz wiele innych przydatnych informacji, dotyczących rynku pracy w Polsce i za granicą.

IMG_20130129_120553

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anfa
Anfa
11 lat temu

„W grudniu 2012 w Gliwicach zarejestrowanych było 854 bezrobotnych, natomiast w powiecie 3817 osób”
czyli bardzo bardzo mało jest bezrobotnych to nie wiem czemu tylu ludzi mówi że nie ma pracy, jak widać chyba jest jej bardzo dużo. Podejrzewam że są jeszcze wśród nich ludzie którzy chcą być bezrobotni, bo za 1600 zł do pracy nie pójdą.

observer
observer
11 lat temu
Reply to  Anfa

Zgadzam się. Z jednej strony zarobki są jakie są (czytaj: w większości marne) ale z drugiej lepiej jest zarabiać 1100 PLN na rękę niż nie mieć żadnego dochodu. I obudzić się za 30 lat z ręką w nocniku, że nie ma się prawa do emerytury. Ja mam kilkunastoletni staż zawodowy, jestem po studiach, mam wyższe wykształcenie, znam 2 języki obce. Zarabiam minimalnie więcej niż najniższe wynagrodzenie ale korona z głowy mi nie spada. Wolę mieć to niż nie mieć niczego. Praca sama się nie znajdzie, trzeba jej samemu poszukać. Wielu jednak myśli, że są takimi alfami i omegami, że należy… Czytaj więcej »

tak
tak
11 lat temu

Po co ten UP w ogóle istnieje? Swego czasu byłam bez pracy i nie przedstawili mi żadnej oferty. Prowadzą tylko statystyki, bo na pewno ofert pracy nie dają.

Anfa
Anfa
11 lat temu
Reply to  tak

Ależ dają oferty pracy, swego czasu byłam tam zarejestrowana i odmówiłam ale powód wcale nie jest taki błahy. Rozumiem żeby dać ofertę sprzątania na ½ etatu za wtedy to było 600 brutto osobie po zawodówce czy po liceum, ale nie osobie po studiach 2 kierunkach ze znajomością 3 języków. A ponieważ nie przysługiwał mi nigdy zasiłek to się wypisałam. Znam swoją wartość, mam trochę wiecej niż najniższa krajowa a pracę znalazłam w zawodzie, i sprawia mi ona wiele frajdy i ja lubie”:)

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI