r e k l a m a


„Zielone światło, można przejść”. Radna pyta o przejścia dla pieszych

W Gliwicach 36 sygnalizacji świetlnych jest wyposażonych w sygnalizatory akustyczne. Nadają one komunikaty dotyczące koloru światła.

„Czerwone światło, proszę czekać” lub „Zielone światło, można przejść” – to te komunikaty słyszymy przy niektórych przejściach dla pieszych. Poprawiają one bezpieczeństwo osób niewidomych lub niedowidzących. Czasem jednak uprzykrzają życie mieszkańcom, którzy mają okna swojego mieszkania tuż obok przejścia.

Radna Agnieszka Filipkowska interweniowała w imieniu niewidomej gliwiczanki, która chciałaby, aby sygnały akustyczne pojawiły się przy jednym z najpopularniejszych skrzyżowań w Gliwicach. Mowa o krzyżówce ulic Zwycięstwa i Wyszyńskiego.

Okazuje się, że 75 przejść dla pieszych w Gliwicach wyposażonych jest w sygnalizację świetlną, ale tylko 36 z nich w sygnalizację akustyczną. Dodatkowo przy przejściach pojawia się też specjalna nawierzchnia z wypustkami.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kolejarz
Kolejarz
1 rok temu

A może lepiej światła dla pieszych postawić przy ulubionych miejscach łapania przez Policję kierowców tzn. przy trzypasmówkach np. przy ul. Dworcowej i Wrocławskiej. Raz, że bezpieczniej bo piesi notorycznie w tych miejscach nie patrzą na drogę, dwa że skończy się łupienie kierowców na tych odcinkach (nieustąpienie „nadchodzącemu” pieszemu czy „wyprzedzanie” pojazdu przed przejściem)

wojtek
wojtek
1 rok temu
Reply to  Kolejarz

a może zawęzić 3 pasmowe autostrady?

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI