r e k l a m a


Zielone tereny Gliwic – czy warto zamieszkać w Starych Gliwicach?

Nowe mieszkania w Starych Gliwicach to gratka w tej części miasta, ponieważ niewielu deweloperów decyduje się obecnie na realizację inwestycji mieszkaniowych w otoczeniu osiedla Ludwika Waryńskiego. Nie tylko zielone tereny, ale i dobra komunikacja, placówki handlowo-usługowe i edukacyjne przemawiają za tym, by wybrać tę dzielnicę jako swoje miejsce do życia. Jaką inwestycję wybrać? Gdzie jest najwięcej zieleni w Gliwicach?

Mieszkania w Gliwicach a tereny zielone

Zieleń w otoczeniu inwestycji jest coraz bardziej brana pod uwagę przez kupujących mieszkania w Gliwicach i innych miastach. Parki, lasy, skwery w sąsiedztwie osiedla czy drzewa i krzewy na jego terenie to dzisiaj minimum, jeśli chodzi o oczekiwania nabywców mieszkań. Dlatego już nie tylko zagospodarowanie inwestycji zielenią wysoką i niską, z poszanowaniem tej obecnie istniejącej, jest ważna, ale również lokalizacja przedsięwzięcia, która oferuje w niewielkiej odległości dostęp do rozległych terenów zielonych pozwalających obcować z przyrodą i odetchnąć na co dzień od zgiełku miasta.

Gliwice są w czołówce największych miast w konurbacji górnośląskiej zarówno pod względem liczby mieszkańców, jak i powierzchni. Miasto liczy 134 km2, czyli 13,4 tys. ha, z czego 426 ha stanowią administrowane przez urzędników:

  • parki – 30,5 ha;
  • zieleńce, skwery, tereny zielone – 157 ha;
  • Las Komunalny – 239 ha.

Administrowana zieleń w Gliwicach pokrywa zatem nieco ponad 3% powierzchni miasta. Wydaje się to niewiele, choć należy pamiętać, że zarządzana przez miasto zieleń to nie cała roślinność obecna w Gliwicach.

Mieszkania w Gliwicach – parki na terenie miasta

W Gliwicach rozróżniamy pięć głównych miejskich zieleńców: park Chrobrego, park Starokozielski, park Chopina, park Szwajcaria i park Grunwaldzki. Do tego dochodzi Park Kultury i Wypoczynku w Gliwicach o powierzchni ponad 200 ha, nazywany też Lasem Komunalnym, Parkiem Leśnym czy Laskiem Chorzowskim.

Park im. Bolesława Chrobrego to największy park w centrum miasta, liczący ponad 10 ha, w którym znajduje się place zabaw, siłownie, boiska wielofunkcyjne czy górka saneczkowa. Tuż przy parku funkcjonuje również Arena Gliwic, a także ośrodek sportu Politechniki Śląskiej z lodowiskiem.

Park Starokozielski i park Szwajcaria to już o połowę mniejsze zieleńce, ale równie czarujące i położone w zachodniej części miasta. Nie brakuje tam placów zabaw, siłowni, a w parku Szwajcaria w Starych Gliwicach znajdziemy nawet staw z fontanną.

Park Chopina to zieleniec zlokalizowany najbliżej centrum, który również obejmuje place zabaw, boisko, siłownię czy fontannę, ale ponadto jego najważniejszą atrakcją jest ogród botaniczny i palmiarnia miejska.

Park Grunwaldzki znajduje się z kolei w południowo-zachodniej części miasta, w pobliżu Teatru Miejskiego. Tam także można zagrać w piłkę na boisku, tenisa stołowego czy pobawić się na placu zabaw lub poćwiczyć na siłowni.

Na uwagę zasługuje jeszcze „Park Kultury i Wypoczynku”, który oferuje szereg atrakcji w postaci m.in. placów zabaw, siłowni plenerowych czy tężni solankowej. Przede wszystkim jest to jednak teren przeznaczony do pieszych, jak i rowerowych wędrówek z uwagi na swoją rozległą przestrzeń i rozsianą po całym parku siatkę dróg i ścieżek.

Mieszkania Gliwice – nowocześnie i komfortowo

W Starych Gliwicach aktualnie rozróżniamy dwa główne osiedla mieszkaniowe: os. Ludwika Waryńskiego oraz os. Bajkowe. Teraz dochodzi do tego nowocześnie zaprojektowane Murapol Osiedle Szafirove przy ul. Szafirowej, którego sercem będzie znane okolicznym mieszkańcom „Żabie Oczko”.

Centralnym punktem naszej nowej inwestycji w Gliwicach – Murapol Osiedla Szafirovego – stanie się naturalny staw, który przeobrazi się w miejsce rekreacji i wypoczynku dla dzieci oraz dorosłych, dzięki m.in. placowi zabaw, który przy nim powstanie. Murapol Osiedle Szafirove będzie ogrodzone, co z pewnością sprzyja poczuciu bezpieczeństwa wśród mieszkańców. Nasze kompaktowe mieszkania w standardzie będą wyposażone w m.in. pakiet antysmogowy, który zapewnia stały dopływ czystego powietrza, wolnego od alergenów, pyłków, zanieczyszczeń i owadów. System HMS umożliwi mieszkańcom z kolei stosowanie urządzeń smart home, w tym sterowanie oświetleniem, zaworami wody, temperaturą czy roletami wewnętrznymi – komentuje Łukasz Tekieli, dyrektor ds. sprzedaży w Grupie Murapol.

Do centrum Gliwic z Murapol Osiedla Szafirovego będzie można dotrzeć w zaledwie 10 min samochodem. Do położonego nieopodal Lasu Dąbrowa mieszkańców będzie dzielić jedynie 5-minutowa przejażdżka rowerem. W pobliżu działa również Kąpielisko Leśne dla miłośników wodnych atrakcji i aktywności fizycznej.

Co więcej, do każdego mieszkania na parterze będzie przynależeć taras wybrukowany kostką wraz z zielonym ogródkiem o łącznej powierzchni nawet 89 m2. Dodatkowa przestrzeń plenerowa będzie również przynależeć do mieszkań na piętrach w formie nawet dwóch balkonów.

Na terenie inwestycji zaprojektowano miejsca postojowe zewnętrzne oraz w podziemnych halach garażowych, w tym ogólnodostępną dla mieszkańców stację ładowania pojazdów elektrycznych.

Deweloper zadbał również o wysoki standard części wspólnych. Korytarze i klatki schodowe zostały zaprojektowane z wykorzystaniem trwałych gresów laminowanych paneli meblowych, wysokiej jakości tynku mozaikowego czy też energooszczędnego oświetlenia LED. W holach wejściowych przewidziano ponadto duże lustra oraz estetyczne i nierdzewne skrzynki pocztowe.

Artykuł sponsorowany

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI