r e k l a m a


Zielony teren na Sikorniku uratowany. Prezydent zmieniła decyzję poprzednika

Zielony teren na Sikorniku nie zostanie sprzedany i będzie służył mieszkańcom. To decyzja prezydent Katarzyny Kuczyńskiej-Budki. Chodzi o sąsiadujący z SP nr 41 i zabudową mieszkaniową zieleniec przy ul. Kormoranów 25, z opuszczonym od 2 lat parterowym budynkiem handlowo-usługowym, który decyzją poprzednich władz Gliwic trafił do sprzedaży w drugiej połowie marca tego roku. To już pewne – zielony teren pozostanie do dyspozycji gliwiczan.

Sprawa dotyczy dwóch działek przy ul. Kormoranów o łącznej powierzchni 1461 m2. To jedna z wielu przestrzeni przewidzianych przez dawnych projektantów Sikornika, mających zapewnić mieszkańcom okolicznych bloków odpowiednie doświetlenie mieszkań, oddech i bliskość zieleni, a zarazem dostęp do tak potrzebnych na co dzień, drobnych usług. Stojący na działce nr 649 niewielki budynek handlowy do czerwca 2022 roku był dzierżawiony pod działalność sklepu spożywczego. Po bezskutecznie przeprowadzonym przetargu nieograniczonym na wysokość czynszu, obiekt wiosną tego roku został wystawiony na sprzedaż.

Zamiar sprzedaży wywołał obawy części mieszkańców Sikornika, dostrzegających zagrożenie w ustaleniach miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego – zgodnie z jego zapisami działki znajdują się na terenie istniejących usług i drobnej wytwórczości, którego przeznaczeniem uzupełniającym może być budownictwo mieszkaniowe (dopuszczone wyłącznie w budynkach usługowych). Pojawiły się głosy, że działki zostaną wykupione i zabudowane przez prywatnego dewelopera.

Obecne władze Gliwic postanowiły przyjrzeć się sprawie.

Zapadła decyzja o wycofaniu działek ze sprzedaży.

Teraz urzędnicy przygotują optymalne plany ich zagospodarowania.

Wkrótce natomiast kreatorem i inicjatorem tego typu zmian w przestrzeni Gliwic ma być miejski urbanista. Powołanie takiej osoby zapowiedziała Katarzyna Kuczyńska-Budka i właśnie trwa nabór.

info: UM Gliwice

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Maciek
Maciek
7 dni temu

Dobra robota, naprawdę miasto nie zarobi majątku na tym terenie, a miejsca na rozbudowę osiedla wystarczy na obrzeżach – za to potencjał na nieco więcej zielenii albo miejsc parkingowych (najlepiej jednego i drugiego) pozostaje z nami

Last edited 7 dni temu by Maciek
Maryla
Maryla
7 dni temu

Brawo Pani Prezydent. Dość betonu w mieście

Largo
Largo
6 dni temu

Panie Neuman i Frankiewicz. Da się ?

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI