Zimowa akademia kreatywności w Forum

Jeżeli Twoje dziecko ciągle zadaje pytania o zjawiska rządzące naszym światem, ma zmysł naukowca i chętnie eksperymentuje to pokazy i warsztaty ZIMOWEJ AKADEMII KREATYWNOŚCI są stworzone właśnie dla niego. W Centrum Handlowym FORUM w Gliwicach od 16 do 20 stycznia odbędą się pokazy naukowe, warsztaty programowania oraz zajęcia rękodzielnicze. Niezwykłe jest to, że dziadkowie, którzy pojawią się z wnukami również będą mogli tworzyć.

5 dni wspaniałych warsztatów i pokazów to czas, kiedy najmłodsi biorący udział w zajęciach ZIMOWEJ AKADEMII KREATYWNOŚCI będą podczas pokazów obserwować prawa rządzące naszym światem, by później je poznawać i analizować. 

Prowadzący warsztaty zabiorą Wasze dzieci do świata fizyki i chemii oraz będą uczyć programowania codziennie od 13:00 do 16:00. Uczestnicy akademii nauczą się m. in. produkować jadalny śnieg, chłodzić napoje bez użycia lodówki oraz sprawią, że wybuchać będą wulkany (oczywiście w warunkach laboratoryjnych).

Podczas zajęć zimowej akademii roboty: DASH i DOT będą poruszać się po ogromnym labiryncie, w którym będą reagować na głos, odnajdywać przedmioty, tańczyć i śpiewać. Kieruje się nimi za pomocą intuicyjnych, graficznych aplikacji. Wasze dzieci z ich pomocą nauczą się tworzenia zdarzeń, algorytmów, budowania sekwencji i pętli, instrukcji ruchu i jej edycji czy tworzenia złożonej trajektorii i jej modyfikacji. Brzmi skomplikowanie? Nie martwcie się, bowiem nasi instruktorzy dostosowują zajęcia do grup wiekowych. 

To będą wyjątkowe ferie w CH FORUM. Niezwykłe będą też w tym roku zajęcia, do których dzieci będą mogły zaprosić dziadków. W wybrane dni odbędą się warsztaty tworzenia w drewnie. Dziadkowie i babcie w towarzystwie dzieci będą tworzyć lampiony. W tym samym czasie ich wnuki wykonają ozdobne i zapachowe świece idealnie nadające się do lampionu. 

To 5 dniowa kampania nastawiona na edukację poprzez zabawę czyli jak wiemy już niemal wszyscy, że to najlepsza forma zajęć dla dzieci. Budzi nie tylko ciekawość, ale inspiruje do innego patrzenia na otaczający nas świat oraz do zadawania pytań. Chcemy odpowiedzieć na wszystkie pytania uczestników ferii w CH FORUM. To zajęcia dla dzieci w wieku od 6 do 14 lat. Wyjątkowo czekamy na dzieciaczki z ich dziadkami, którzy pokażą swoim wnukom, że potrafią zrobić coś niemal z niczego – mówi Alicja Suchańska-Królica, menadżer ds. administracji i marketingu w CH FORUM.

To wszystko będzie się odbywało na scenie głównej (poziom 0). Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zapisy dzieci i dziadków przyjmuje punkt informacyjny (poziom 0). Można zapisywać się telefonicznie: 32 335 73 00 lub mailowo: [email protected]. 

Szczegółowy harmonogram oraz warunki uczestnictwa znajdują się na stronie: www.forumgliwice.pl.

My już nie możemy się doczekać! A Wy?
Materiał partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI