r e k l a m a


Złoto – sposób na bezpieczne inwestowanie

W czasach kryzysu i spadków na giełdzie warto stawiać przede wszystkim na bezpieczne sposoby inwestowania. Jednym z nich jest tradycyjne ulokowanie swoich oszczędności w kruszcach, między innymi w złocie. Dlaczego warto zainteresować się tą opcją? Tłumaczymy w artykule!

Bessa na giełdzie

Gdy ceny na giełdach finansowych spadają, zaczyna panować bessa, czyli długotrwały okres spadkowy akcji. Oznacza to, że inwestorzy, aby w choćby niewielkim stopniu uratować zainwestowane pieniądze, zaczynają sprzedawać swoje akcje. Utrzymanie się takiej tendencji przez dłuższy czas powoduje, że częściej spienięża się akcje. To również prowadzi do kryzysu na giełdzie. Dlatego warto sięgać po bezpieczniejsze formy inwestowania pieniędzy, które zabezpieczą nas na czas kryzysu. 

Inwestowanie w monety

Jednym z ciekawszych sposobów inwestowania są monety – kolekcjonerskie i bulionowe. Ulokowanie w nich swoich oszczędności to sprawdzona i bezpieczna metoda chronienia się przed skutkami kryzysu.

Stare monety kolekcjonerskie

To monety o dużej wartości numizmatycznej. Warto pamiętać o zachowaniu ostrożności przy ich zakupie. Dobrze jest zgromadzić najpierw najpotrzebniejszą wiedzę z książek czy korzystając z for internetowych, a także kupować tylko z zaufanych i bezpiecznych źródeł: https://numimarket.pl/kategoria/stare-monety-kolekcjonerskie_1/1. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że kupimy fałszywą monetę lub w nieadekwatnej cenie. Stare monety nie tracą swojej wartości numizmatycznej, więc są bezpiecznym sposobem na inwestowanie.

Monety bulionowe 

Monety bulionowe to inaczej monety inwestycyjne lub lokacyjne. Ich wartość zależy od rodzaju i ilości kruszcu wykorzystanego do ich wybicia, dlatego cenę oblicza się na podstawie aktualnego kursu srebra czy złota. Widnieje na nich zawartość kruszcu podana w uncjach oraz próba. Najpopularniejsze monety bulionowe to Krugerrand z RPA, Kanadyjski Liść Klonowy, Wiedeńscy filharmonicy i Amerykański Gold Eagle. 

Wartość złota

Złoto jest wyjątkowym kruszcem, który zawsze miał wysoką wartość. Od 2008 do 2011 roku podrożało aż o 200%. W kwietniu 2019 cena złota za uncję wynosiła 4826,40 złotych, zaś rok później, w kwietniu 2020, kurs złota wynosi aż 7103,22 złotych za uncję! To aż 50% wzrostu ceny w przeciągu roku. Najlepszym sposobem na inwestowanie w złoto jest dywersyfikacja oszczędności, czyli wybieranie różnych jego form. Poza monetami kolekcjonerskimi i bulionowymi mamy do wyboru również medale, odznaczenia, a także tradycyjne sztabki złota. 

Złoto inwestycyjne - sprawdzone zakupy na Numimarket.pl

Inne formy bezpiecznego inwestowania

Choć żadne inwestowanie nie jest do końca bezpieczne i wiąże się z pewnym ryzykiem (często im większe ryzyko, tym możliwość większego zysku), niektóre sposoby na lokowanie oszczędności są bardziej stabilne. Poza inwestowaniem w złoto czy srebro, możemy skorzystać również z:

  • obligacji skarbowych – emitowane w Polsce przez Ministra Finansów; mogą mieć różne okresy zapadalności, jednak stałe oprocentowanie mają jedynie dwuletnie obligacje;
  • rachunków oszczędnościowych i lokat – bezpieczeństwo inwestycji zapewnia Bankowy Fundusz Gwarancyjny; należy pamiętać, że zyski w przy tych opcjach nie są wysokie.

Złoto – bezpieczne inwestowanie

Ulokowanie swoich oszczędności w kruszcach to bezpieczna opcja. Pozwala na dywersyfikację ze względu na różne formy, w jakiej dostaniemy kruszce – monety kolekcjonerskie, monety bulionowe, medale, odznaczenia, sztabki. Warto zainteresować się tą opcją w czasie kryzysu!

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI