Zmarł skarbnik miasta Gliwice

Nie żyje Ryszard Reszke, który przez wiele lat był skarbnikiem miasta Gliwice.

Ryszard Reszke urodził się 19 marca 1955 roku w Barlinku. Był elektronikiem, ekonomistą, burmistrzem Gryfowa Śląskiego i skarbnikiem powiatu lwóweckiego, a w 2003 roku został powołany na skarbnika miasta Gliwice.

Nieprzerwanie przez 19 lat Ryszard Reszke był związany z gliwickim samorządem. Odpowiadał za prawidłowe gospodarowanie miejskimi finansami, w tym za nadzór nad realizacją budżetu miasta. Jego fachowa wiedza, zaangażowanie i pracowitość przyczyniły się do wypracowania bardzo dobrej kondycji finansowej Gliwic, dzięki czemu miasto mogło realizować ambitny program inwestycyjny. Praca Ryszarda Reszke na stanowisku skarbnika miasta była doceniana nie tylko w Gliwicach. Był wielokrotnie nagradzany, a w 2022 roku podczas kongresu Perły Samorządu, został wybrany skarbnikiem pięciolecia w kategorii miast na prawach powiatu powyżej 120 tys. mieszkańców.

Do zadań Skarbnika Miasta należy zapewnienie prawidłowej gospodarki finansowej miasta, w tym nadzór nad realizacją budżetu miasta. Skarbnik Miasta odpowiada także za sprawy związane z udzielaniem przez miasto pomocy publicznej przedsiębiorcom oraz pobieraniem podatków i opłat lokalnych.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI