r e k l a m a


Zmiana organizacji ruchu przy cmentarzach w Gliwicach

Już niebawem dzień wszystkich świętych. W związku z tym Zarząd Dróg Miejskich w Gliwicach wprowadza zmiany w organizacji ruchu przy nekropoliach.

Cmentarz Centralny
Zmiany w organizacji ruchu przy Cmentarzu Centralnym wprowadzone zostaną 28.10.2023 r. około godz. 05:00 i obowiązywać będą do 02.11.2023 r. do godz. 05:00.
Z ruchu wyłączony będzie, jak co roku, odcinek ul. Kozielskiej: od ul. Okulickiego do ronda im. Władysława Andersa. Na ul. Okulickiego wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy.
Uwaga! Z ul. Kozielskiej będzie można wyłącznie skręcić w prawo w ul. Okulickiego. Nie będzie możliwości dojazdu do ul. Andersa i dalej do ronda im. Władysława Andersa i ul. Łabędzkiej. Odcinkiem bezpośrednio przy cmentarzu Centralnym (od ul. Okulickiego do ronda im. Andersa) poruszać się będą mogły wyłącznie autobusy: PKS, ZTM i TAXI oraz pojazdy dostawcze do 3,5 t. Ruch odbywał się będzie jednokierunkowo od ul. Okulickiego w stronę ronda im. Andersa.
W okresie Wszystkich Świętych – w zależności od natężenia ruchu, może być wyłączana sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Kozielskiej z ul. Okulickiego.
Parkowanie w okolicach cmentarza Centralnego
Kierowcy jadący od węzła DK88 – Okulickiego będą mogli pozostawić samochód na pobliskim parkingu przy Centrum Handlowym lub na parkingu usytuowanym na tyłach Cmentarza Centralnego. Dodatkowo samochody pozostawić będzie można jednostronnie na ul. Okulickiego.

Cmentarz przy ul. św. Wojciecha
Zmiany w organizacji ruchu wprowadzone zostaną 28.10.2023 r. około godz. 05:00 i obowiązywać będą do 02.11.2023 r. do godz. 05:00.
Na ul. Św. Wojciecha wprowadzony zostanie jeden kierunek ruchu. Bezpośredni wjazd w ulicę – od strony ul. Toszeckiej – będzie możliwy tylko dla kierowców poruszających się od centrum miasta w kierunku Pyskowic. Jadący ul. Toszecką – od strony Pyskowic – dojadą do nekropolii położonej przy ul. Św. Wojciecha skręcając w ul. Myśliwską i dalej Bończyka. Ulica Bończyka na odcinku od ul. Myśliwskiej do ul. Św. Wojciecha będzie drogą jednokierunkową.
Uwaga !!! Na części ul. św. Wojciecha wprowadzony zostanie prawostronny zakaz zatrzymywania. Pojazdy będzie można pozostawić po lewej (północnej) stronie ul. Św. Wojciecha i ul. Bończyka, a także na odcinku ul. Myśliwskiej od Lisiej do Bończyka.
Kierowcy jadący od DK88 prowadzeni będą objazdem ulicami: Św. Wojciecha, Jałowcową, Myśliwską oraz Bończyka. Dla samochodów ciężarowych wytyczony zostanie przejazd : DK88 przez rondo na ul. Pionierów do ul. Toszeckiej.
n
Cmentarz przy ul. Wrzosowej
Ulice: Olimpijska i Radosna, a także odcinek ul. Wrzosowej położony między tymi dwiema ulicami – na czas Wszystkich Świętych – będą ulicami jednokierunkowymi. Dojazd do nekropolii przy ul. Wrzosowej odbywał się będzie ul. Radosną.
n
Cmentarzy przy ul. Horsta Bienka
Nie będzie możliwości dojazdu do nekropolii ulicami: Brzozową i Jodłową. Dojazd do cmentarza poprowadzony zostanie ul. Horsta Bienka.
n
Mapy i foto: ZDM Gliwice

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
8 miesięcy temu

Wszyscy tam balują a ci tu korkują i znicze/babiloty na pokaz kupujo

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI