spot_img


Zmiany na rondzie im. Lecha Kaczyńskiego

Rondo u zbiegu ul. Toszeckiej i Bohaterów Getta Warszawskiego zostanie rozbudowane.

Jadący ul. Toszecką w stronę centrum miasta, nie będą musieli wjeżdżać już na rondo, zyskają bowiem dodatkowy pas do skrętu w prawo. Prace rozpoczną się 19 sierpnia o godzinie 8.00. Na czas robót odcinek chodnika w rejonie stacji paliw PKS będzie niedostępny dla pieszych. Prace potrwają do końca października. Wykonawca zadania – Przedsiębiorstwo Remontów Ulic i Mostów w Gliwicach – apeluje o stosowanie się do wprowadzonego oznakowania.

Warto przypomnieć, że rondo na skrzyżowaniu ulic Toszeckiej, Bohaterów Getta Warszawskiego, Składowej i Warszawskiej powstało w 2012 r. Jego budowę sfinansował zewnętrzny inwestor, który w pobliżu wybudowała halę handlu hurtowego.

Wjazd zastąpi szeroki chodnik
Wjazd zastąpi szeroki chodnik

Przedsięwzięcie objęło także modernizację układu komunikacyjnego w tej części miasta – ulice św. Małgorzaty oraz część Toszeckiej i Szobiszowickiej. Ułożono tam nową nawierzchnię jezdni i chodniki, powstały parkingi i zatoki autobusowe. Obecną rozbudowę także finansuje wspomniany prywatny inwestor.

Zobacz też: Gliwice mają rondo im. Lecha Kaczyńskiego

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tajemniczy
Tajemniczy
9 lat temu

To nie mozna bylo tak odrazu tylko teraz zas ryci nowe nawierzchnie ? Po za tym komu brakuje miejsca ze to musi powstac ?

amen
amen
9 lat temu
Reply to  Tajemniczy

nie trzeba narzekać na wszystko. Płaci inwestor nie miasto- ciesz się!

Obroniec Pokojec
Obroniec Pokojec
9 lat temu
Reply to  Tajemniczy

To jest sprawka zwolenników L.Kaczyńskiego. Zarzucali, że wielkiemu człowiekowi należy się wielkie rondo i w końcu doczekali się jego powiększenia 😉

ZABOL
ZABOL
9 lat temu

to rondo i tak jest smieszne. . .

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI