spot_img


Zmiany w wydawaniu kart parkingowych

Od 1 lipca z wnioskiem o kartę parkingową należy występować do Miejskiego Zespołu do spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Gliwicach przy ul. Bojkowskiej 20.

Karty parkingowe wydane na podstawie dotychczasowych przepisów zachowują ważność do dnia określonego jako data ważności karty, jednak nie dłużej niż do 30 listopada br. – zawiadamia Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego w Gliwicach.

Nowe karty parkingowe wydawane będą na maksymalnie 5 lat, zwalniać będą z opłat za dojazd do większości budynków, a nieuprawnione korzystanie z nich grozić będzie karą nawet 2 tys. zł grzywny. Karta nie będzie już przysługiwać osobom z lekkim stopniem niepełnosprawności, a także nie wszystkim osobom z wyższymi stopniami. Zgodnie z nowymi regulacjami, kartę parkingową będą mogły otrzymać tylko osoby ze znacznym lub umiarkowanym stopniem niepełnosprawności oraz dzieci z niepełnosprawnością. We wszystkich przypadkach uprawnieni będą tylko ci, którzy mają znacznie ograniczone możliwości samodzielnego poruszania się. W przypadku osób ze stopniem umiarkowanym kartę parkingową otrzymać będą mogły jedynie osoby z niepełnosprawnością ruchową (symbol 05-R), neurologiczną (10-N) lub narządu wzroku (04-O). Karta przysługiwać też będzie placówkom zajmującym się opieką, rehabilitacją lub edukacją osób z niepełnosprawnością, jednak będzie ona „przywiązana” do konkretnego pojazdu i wydawana na 3 lata.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI