r e k l a m a


Zmieniają numerację domów. Poprzednia była chaotyczna

spot_img
r e k l a m a

Po przerwie Wydział Geodezji i Kartografii Urzędu Miejskiego wznawia porządkowanie numerów nieruchomości w Bojkowie.

Numeracja domów mieszkalnych przy poszczególnych ulicach tej dzielnicy jest przypadkowa i chaotyczna. Na wielu budynkach stojących tuż obok siebie numery nie układają się ani rosnąco, ani malejąco. Nie ma też wyraźnego podziału na liczby parzyste i nieparzyste.

Urzędnicy postanowili rozwiązać ten problem. Po uzgodnieniu z Radą Osiedla w 2009 r. przeprowadzono akcję pilotażową. Zmieniono numerację budynków przy ul. Miodowej. Działania te kontynuowano następnie w listopadzie i grudniu ubiegłego roku. W tym czasie nowe numery nadano wszystkim domom przy ul. Łanowej (25 numerów) i części nieruchomości przy ul. Rolników (67 numerów).

Do wymiany pozostało jeszcze około 400 numerów budynków.

W następnych tygodniach zmiany zostaną wprowadzone na kolejnych ulicach: Rolników, Żytnia, Dożynkowa, Glebowa, Jęczmienna, Knurowska, Szparagowa, Kwiatów Polnych, Łąkowa, Plonowa, Sienna, Snopowa, Warzywna, Gronowa i Rzepakowa. Finał prac zaplanowano na koniec lutego.

Mieszkańcy Bojkowa zostali wcześniej zawiadomieni o planowanych działaniach, bo wiąże się to dla nich m.in. z koniecznością wymiany dokumentów. Nie muszą jednak płacić za wystawienie nowych dowodów osobistych, praw jazdy, dowodów rejestracyjnych samochodów i wpisów do ewidencji działalności gospodarczej.

(UM Gliwice)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ccc
ccc
12 lat temu

mam nadzieje, ze jakis list wysla z numerem jaki dostane :]

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI