Znaczenie wizytówek w dzisiejszym świecie

Historia wizytówek sięga już XV wieku kiedy w gronach arystokratycznych służyły jako karty wizytowe, które zapowiadały przyjazd. Były one ręcznie robione oraz szczegółowo ozdabiane.Dopiero pod koniec XIX wieku zaczęto ich używać w funkcji z jakich znamy je dzisiaj. To właśnie posiadacze różnych firm zaczęli umieszczać na nich swoje logo lub zdjęcie, swoje dane oraz adresy lokalizacji. Zostało to bardzo szybko podchwycone i rozpowszechnione, dzięki czemu wizytówki zyskały aspekt marketingowy, co sprawiło, że rozpoczęła się ich ogromna popularyzacja.Na początku wykonywano je w technikach drzeworytu, litografii lub fotografii. Na ten ostatni przez to, że był bardzo nowych wynalazkiem mogli pozwolić sobie tylko najbardziej zamożni.

Najważniejsze cechy wizytówki

Jak widzimy historia wizytówek nie jest tak odległa, ale przyczyniła się do rozwoju przedsiębiorstw oraz relacji między producentem, a klientem. Dzisiaj wizytówki są obowiązkowe i już podczas zakładania firmy się o nich myśli. Są obowiązkowym wyposażeniem na spotkaniach biznesowych oraz często rozdawane przy okazji targów lub konferencji.

Stały się one naszą mini-reklamą którą zawsze mamy przy sobie i możemy wręczyć drugiej osobie. Ten mały kartonik z najważniejszymi informacjami o naszej firmie pozwala dowiedzieć się w prosty sposób czym się zajmujemy. Zostawianie wizytówek to bardzo prosty i uniwersalny sposób na zdobycie nowych klientów.

Jak zaprojektować wizytówkę?

Jeśli chcemy, żeby nasza wizytówka była unikalna i przyciągała uwagę musimy ją dobrze i ciekawie zaprojektować. Jest to podstawa, ponieważ brzydkie i nieciekawe projekty będą zniechęcać potencjalnych klientów.

Dzisiaj zamawiać możemy już internetowo, a następnie tylko odebrać gotowy produkt. Wybieranie wykonania wizytówki też nie należy do najprostszych rzeczy. Musimy zdecydować się na jedną spośród wielu możliwości.

  • Papier może być błyszczący, matowy, ekologiczny i  może mieć różną gramaturę.
  • Nie powinniśmy korzystać z gotowych wzorów. Nie mamy wtedy pewności, że ktoś z naszej branży nie ma już takiej samej. Wygląda to w oczach klienta źle kiedy otrzymuje kolejną wizytówkę o identycznym designie.
  • Powinniśmy dobrać tematykę wizytówkę pod profil naszej działalności 
  • Wizytówka powinna zawierać wszystkie niezbędne dane takie jak: dane adresowe, telefon, logo, strona www

Zaprojektowanie wizytówek można zlecić Copy General, mają oni indywidualne podejście do klienta i mamy wtedy pewność, że nikt nie będzie miał wizytówki takiej jak my.

Podsumowanie

Podsumowując, pamiętajmy o tym, że wizytówka ma być naszym reprezentantem, częścią nas, która będzie u klienta i przypominać ma mu, że warto z nami współpracować. Warto nie oszczędzać na tym małym, ale bardzo ważnym dla naszych kontaktów biznesowych atrybucie, bo być może w przyszłości zapewni wam on klientów o jakich marzyliście.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI