Znana jest już przyszłość koszykarzy AZS Gliwice

Miniony tydzień był bardzo intensywny dla koszykarzy KŚ AZS Politechniki Śląskiej Gliwice. Podopieczni Sylwestra Walczuka rozegrali dwa mecze.

Najpierw środę rozgrali bardzo ważne dla nich spotkanie w kontekście utrzymania. Akademicy zmierzyli się na wyjeździe z Wisłą Kraków. W przypadku porażki gliwiczanie mogliby się nawet znaleźć w strefie spadkowej. Pierwszą kwartę tego pojedynku wygrali krakowianie 17:11. W drugiej tez lepsi byli gospodarze. Na długą przerwę wiślacy schodzili prowadząc 31:22. Po przerwie jednak na parkicie zobaczyliśmy zupełnie inną drużyną. W trzeciej kwarcie Akademicy zmietli rywala w stosunku 19:3, co rzadko się zdarza nawet na tym poziomie. To pozwoliło im uwierzyć w siebie i w ostatniej odsłonie przypieczętować zwycięstwo w stosunku 59:46.

W niedzielę natomiast do Gliwic zawitał wicelider – Polonia Bytom. Akademicy nie znali jeszcze wtedy rezultatów pozostałych spotkań, musieli więc powalczyć o zwycięstwo, aby mieć pewność, że zostaną w II lidze. Wygrać się nie udało, ale było to jedno z najlepszych i najbardziej zaciętych spotkań, jakie podopieczni Sylwestra Walczuka rozegrali w tym sezonie.

Po pierwszej kwarcie AZS prowadził z Polonią 28:26. W drugiej odsłonie jednak goście zdołali odrobić straty i na przerwę schodzili prowadząc trzema punktami.

Po zmianie stron na parkiecie trwała walka o każdy punkt przez całe 20 minut, a jak zacięty był to pojedynek, świadczą wyniki trzeciej i czwartej odsłony (16:17, 16:16). Na sześć sekund przed końcem meczu za trzy trafił Maciej Wąsowicz i na tablicy pojawił się wynik 78:80. Wtedy trener bytomian poprosił o przerwę na żądanie. Akademicy jeszcze sfaulowali, aby przerwać akcję i mieć szansę na rzut, ale goście wykorzystali dwa rzuty osobiste, co przesądziło o ich zwycięstwie. Koncertowo w tym meczu zagrali bracia Wąsowiczowie, którzy zdobyli ponad połowę ze wszystkich punktów. Bardzo dobre zawody rozegrał też Artur Szymański, który zdobył 14 punktów.

Okazało się jednak, że wynik ten nie miał już znaczenia.

Pewne jest, że koszykarze AZS Gliwice bez względu na wyniki w ostatnich dwóch kolejkach w przyszłym sezonie będą grać w II lidze.