Znęcają się nad siostrami, matkami i dziadkami

Przemoc w rodzinie to problem dotyczący wielu osób.

Policjanci co tydzień dostają zgłoszenia o kilku sprawach tego typu. Sprawcami w zdecydowanej większości są mężczyźni, nadużywający alkoholu. Coraz częściej zdarza się też, że ofiary to rodzice czy dziadkowie.

Przykłady można mnożyć.
Policjanci z I komisariatu zatrzymali 37-latka, który od maja 2008 r. znęcał się fizycznie i psychicznie nad swoją siostrą.
W komisariacie knurowskim przyjęto zgłoszenie informujące o 29-letnim mężczyźnie, który fizycznie i psychicznie znęca się nad 28-letnią konkubiną.
II komisariat w Gliwicach otrzymał z kolei informację, że w jednym z mieszkań przy ul. Witkiewicza 30-letni syn znęca się nad swoim 55-letnim ojcem.

Policjanci apelują do ofiar przemocy, aby nie czekały bezczynnie na poprawę swego losu.

Domowi oprawcy się nie zmienią, wręcz przeciwnie – obojętność i bezkarność tylko ich rozzuchwalają.

(KMP Gliwice)
spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
zielona
zielona
12 lat temu

Sąsiedzi też mogą reagować. Często myślimy: ” To nie moja sprawa…”, a jak coś się tragicznego zdarzy to jest to i na naszym sumieniu. Ofiary przemocy w rodzinie zwykle czekają na poprawę losu, wstydzą się, boją a nawet uważają, że na takie traktowanie zasługują. Albo chronią oprawcę, bo to syn, nasze dziecko, przecież rodzina… Dlatego taka pomoc sąsiedzka jest niezwykle ważna.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI