r e k l a m a
spot_imgspot_img

Żołnierze z Gliwic świętują. 17 lat oddziału

7 czerwca swoje święto obchodził 4. Wojskowy Oddział Gospodarczy w Gliwicach.

W jubileuszowych uroczystościach na placu apelowym w koszarach jednostki przy ul. Andersa, z udziałem dowódców jednostek wojskowych, podoficerów i żołnierzy, kombatantów, komendantów miejskich jednostek mundurowych, przedstawicieli samorządu terytorialnego i szkolnictwa wyższego, uczestniczyła prezydent Gliwic Katarzyna Kuczyńska-Budka.

– W imieniu mieszkańców chcę wyrazić dumę, że w Gliwicach mieści się jednostka, której działania bezpośrednio wpływają na obronność naszego kraju. Dziękuję, Żołnierze, za Wasze zaangażowanie i profesjonalizm, które dają gwarancję odpowiedniego zabezpieczenia logistycznego podległych jednostek wojskowych. Teraz, kiedy za naszą wschodnią granicą toczy się wojna, siły państwa polskiego w znacznej mierze ukierunkowane są na wzmocnienie jego potencjału obronnego. My mieszkańcy mamy pewność, że dzięki profesjonalizmowi polskich żołnierzy jesteśmy bezpieczniejsi – mówiła podczas uroczystej zbiórki Katarzyna Kuczyńska-Budka. Prezydent Gliwic złożyła na ręce płk. Andrzeja Rakowskiego, komendanta 4. Wojskowego Oddziału Gospodarczego, oficjalny list z życzeniami dla wszystkich żołnierzy i pracowników jednostki. Została też uhonorowana Odznaką Pamiątkową 4. Wojskowego Oddziału Gospodarczego.

4. WOG to najbardziej „cywilna” jednostka Sił Zbrojnych w Gliwicach, sformowana w 2007 r. na fali przemian w dziedzinie logistyki i zaopatrywania. Ma zabezpieczać finansowo i logistycznie jednostki wojskowe. Dodatkowe zadania to zabezpieczenie materiałowo-techniczne i medyczne poprzez sieć Publicznych Zakładów Opieki Zdrowotnej, mobilizacja nowo formowanych sekcji, opieka nad infrastrukturą wojskową i ochrona obiektów wojskowych.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI