spot_img


Zwolnienie przedsiębiorców ze składek ZUS przez 3 miesiące. Czy można już złożyć wniosek?

Sejm przyjął ustawę, dzięki której część przedsiębiorców nie będzie musiała płacić składek ZUS. Ustawa jednak nie przeszła jeszcze całej ścieżki legislacyjnej. Brakuje też informacji w jaki sposób składać wnioski.

Zwróciliśmy się w tej sprawie do rzeczniczki prasowej ZUS w Rybniku. Poprosiliśmy o szczegóły.

– Jeśli chodzi o odroczenie płatności składek to można składać w każdej chwili – mówi Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS w województwie śląskim.

Natomiast nie ma jeszcze przepisów dotyczących zwolnienia z płacenia składek. Przepisy zostały przyjęte wraz z poprawkami przez Senat.

– Najprawdopodobniej trafią ponownie do Sejmu. Zatem na te przepisy trzeba jeszcze poczekać – mówi rzeczniczka.
Przedsiębiorcom pozostaje więc czekać na przepisy, które sprecyzują w jaki sposób składać wnioski. Wiele osób nie wie jednak czy powinna opłacić składkę ZUS za marzec. Samozatrudnieni mają na to czas do 10 kwietnia, natomiast składkę za pracowników należy opłacić do 15 kwietnia. Miejmy nadzieję, że do tego czasu poznamy szczegółowe przepisy w tej sprawie.

Oto najnowsze dane dotyczące zarejestrowanych wniosków o odroczenie terminu płatności:

W całym województwie na dzień 27 marca jest już ich 2773, natomiast w oddziale ZUS w Zabrzu, pod który podlega też teren Gliwic i powiatu gliwickiego, wciąż najwięcej w całym województwie, bo tych wniosków jest ponad 800, a dokładnie 877.
Wnioski można składać m.in. poprzez PUE ZUS. Takie wnioski można również wrzucić do skrzynek/pojemników ustawionych w każdej placówce ZUS w tzw. strefie bezpieczeństwa.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Marcin Garcin
Marcin Garcin
2 lat temu

Przedsiębiorczy Janusze Byznesu co to nie mogą kwartału przetrwać bez pomocy Państwa niech zwijają interesy. Dość mam płacenia proporcjonalnego ZUSu i podatków na te ich zniżki. I co? mają mieć taki sam dostęp do służby zdrowia jak ja? Nie powinno tak być!!!

Janusz Biznesu
Janusz Biznesu
2 lat temu
Reply to  Marcin Garcin

hehe dobrze właśnie, było dla zwierząt 500+, ale tera nie będzie, najpierw płacy, później pracy, socjalne polecą następne. tyle co ja podatków opłaciłem w życiu i obcych dzieci wychowałem, że należy mi się. W końcu plebs się zorientuje, że nie jest najważniejszy na świecie i wszystko co dobre w końcu się kończy. ps. nie ma co liczyć na przeceny i zniżki, nie ma co liczyć, że tanio sobie teraz kupisz audi a6 c7, bo ktoś się będzie musiał zlicytować. Prędzej zjesz swój parapet i korę z okolicznych drzew niż się doczekasz wyprzedaży po ludziach bardziej majętnych od ciebie. To tak… Czytaj więcej »

spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI