W Europie Centralnej, centrum handlowym o powierzchni 67 000 m2, którego otwarcie ma nastąpić jesienią bieżącego roku, rozpoczął się proces przekazywania lokali.

9 lipca 2012 roku Castorama odebrała swój lokal o powierzchni ok. 9.400 m2. Europa Centralna jest największym z dotychczasowych projektów Helical Poland. Centrum jest wynajęte w ponad 70%, a wśród najemców znajdują sie takie marki jak min.: Castorama, Tesco Extra, Saturn, Jula, Jysk, RTVEuroAGD, Ski Team, Smyk, Reserved, Cropp, House, Mohito, New Yorker, H&M, KappAhl, Cubus, Lindex, Empik, CCC, Solar, Promod, , Home&You, , Kakadu, Douglas, Super-Pharm, Ecco oraz McDonald’s.

Wyjątkowa lokalizacja przy Węźle Gliwice- Sośnica, łączącym autostrady A1, A4 i drogę krajową 44 oraz ogromny zasięg oddziaływania – około 5 milionów klientów w godzinnej strefie dojazdu sprawią, że Europa Centralna będzie jednym z dominujących centrów handlowych w regionie.

Generalnym Wykonawcą projektu jest Polimex- Mostostal, a całkowita wartość inwestycji przekracza 150 milionów euro.

Otwarcie Centrum planowane jest na jesień 2012 roku. Postęp na placu budowy można oglądać na stronie www.europacentralna.eu.

Zobacz też: Tak wygląda budowa Europy Centralnej od środka


13 KOMENTARZE

 1. Pewnei mnie zlinczują za to co powiem, ale ja się niezmiernie cieszę, ze będa tu takie sklepy jak Castorama czy Saturn. Będzie jakaś alternatywa dla LM czy Media, coś nowego 🙂 Bo tak tylko cerfur i cerfur, lerła i lerła, już Auchan jest dla miła odmianą 🙂

  No i mam andzieję, ze powstanie coś na kształt Sielesii, zey w zimeie można było przyjśc posiedzieć (np jakaś fontanna jak w silesii czy coś) ;p

  I, ze bd fajny dojazd. Bo z tego co mamy jest marnie póki co.
  Arena, bardzo średni dojazd (nie mówię o samochodzie)
  Tesco, jescze gorszy 😉
  Forum, a tu to nic nie ma ;p

  • …no przecież pisze !
   ” Otwarcie Centrum planowane jest na jesień 2012 roku. ”

   …następny tuman z pokolenia neostrady i centrów handlowych,
   który nie rozumie tekstów pisanych.

 2. Ludzie gadają że nie potrzeba im takich sklepów itp a później jeżdżą tam non stop i kupują. Nudzą się w domu w niedzielę i jadą, choćby połazić. Poza tym w takich sklepach jest chłodno więc wolą tam spędzać czas.

 3. dla mnie stracili w oczach po tym jak zaczeli zatrudniac ludzi z kasy urzedu miasta. to pokazuje ze chca sie tylk okazy nachapac i nawet nie chca ludziom normalnie placic tylko szukaja taniej (bezplatnej) siły roboczej.

 4. wysłałam do nich dokumenty aplikacyjne w lutym. jakas zmanierowana panienka z warszawy odpowiedziała mi, ze maja male biuro niekogo nie szukaja i ze najemcy beda zatrudniac. a widac ze szukaja jednak osób tylko nie jak normalny pracodawca tylko byle taniej i zeby pozaoszczedzac.

  • No właśnie o to chodzi, że najemcy będą szukać. Jeśli napisałaś do zawiadujących galerią to oni (jako Helical) swoją kadrę mają obsadzoną. Niektórzy najemcy już ogłaszają się w necie. Pierwsze nabory rozpoczęte (np. Saturn, który w pierwszej kolejności rekrutuje kadrę kierowniczą). Kolejne w trakcie wakacji i po ich zakończeniu. Wystarczy tylko wiedzieć gdzie szukać a to akurat jest dość proste:) Nikt nikomu nie da pracy pod nos…

 5. do observer – tej Pani z Helical (zawiadujących galerią)

  wiem gdzie szukać, to i pracę mam. pisałam do Państwa owszem. jezeli firma ma już kadrę obsadzoną, to nie szuka pracowników przez urzad miasta. a jesli szuka tam, to znaczy ze chce oszczedzic na pensjach.

 6. ja tez nie wiem po co nam kolejne centrum handlowe. naprawde wystarczy. zaraz sie jeszcze okaze ze jak sie bedzie mowic gliwice to bedzie sie myslec centrum handlowe. bez sensu. za duzo tego barachła.

 7. to wcale nie jest taka swietna lokalizacja. tam beda niemilosierne korki i dojazd bedzie tragiczny. nikt nie bedzie kilometrowych kolek robil zeby co centrum handlowego jechac! a pszczynska juz jest zawalona. a jak to centrum powstanie, o ile powstanie, to bedzie tylko gorzej!

WASZYM ZDANIEM