r e k l a m a


122 km/h w terenie zabudowanym. Stracił prawo jazdy

Podczas akcji prędkość policjanci z gliwickiej drogówki zatrzymali do kontroli kierowcę motocykla poruszającego się z nadmierną prędkością, który jechał z prędkością ponad 122 km/h w obszarze zabudowanym.

„36-latek stracił prawo jazdy, musi zapłacić 5000 złotych mandatu karnego, a na jego konto wpłynęło sporo nowych punktów. Przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn najtragiczniejszych zdarzeń drogowych. Apelujemy — noga z gazu” – informuje policja.

„Kierowcy coraz częściej w słoneczny dzień taki jak był wczoraj, nie dopuszczają myśli, że na jezdni może niespodziewanie pojawić się niechroniony uczestnik ruchu drogowego, czy inny samochód wyjeżdżający z posesji. 36-latek kierujący motocyklem, jadąc przez miejscowość Wilcza w gminie Pilchowice, zdecydował się po raz kolejny przekroczyć dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym, stwarzając niebezpieczeństwo dla innych użytkowników drogi” – informuje policja.

„Ponownie przypominamy, że kierowca, który przekroczy dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h musi liczyć się z utratą prawa jazdy. Co więcej, jeżeli osoba prowadząca pojazd po raz kolejny przekroczy prędkość o 30 km/h musi się liczyć z podwójną karą — kwota mandatu jest mnożona razy dwa. Jeżeli dokument prawa jazdy zostanie zatrzymany, jazda bez niego wiąże się z kolejnym mandatem i wydłużeniem utraty prawa jazdy na 3 miesiące, czyli łączny czas trwania zakazu poruszania się pojazdami mechanicznymi wynosi 6 miesięcy. W przypadku, gdy policjanci po raz trzeci ujawnią, że kierowca porusza się pojazdem w okresie 6-miesięcznego zakazu, będzie wiązać się to z cofnięciem uprawnień do kierowania pojazdami. Taka osoba musi wtedy ponownie rozpocząć kurs na prawo jazdy, aby na nowo uzyskać uprawnienia do kierowania” – przekazuje KMP.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
KIROWCA ZAWODOWY A-B-C-D-E
KIROWCA ZAWODOWY A-B-C-D-E
1 miesiąc temu

brawo policja te mędy tak właśnie jeżdzą jest w łabędach taki de-il ktory jak jedzie przyszowską to go słychać juz od dworca do zakretu w lesie i co i nic kto go zatrzyma jak ja tu policji nie widzę wogóle i nie żałuje żadnej ofiary własnego występku czyli szybkości będzie lużniej

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI