r e k l a m a


Wakacje w Gliwicach. Co można robić?

Mamy wakacje, czas pomyśleć o wypoczynku i dobrym spędzeniu tego wyjątkowego czasu. Dla młodych gliwiczan przygotowano wiele atrakcji. Do udziału w zajęciach zaprasza m.in. Centrum Kultury Victoria, Muzeum, Teatr Miejski, Stowarzyszenie GTW, Młodzieżowy Dom Kultury, Miejska Biblioteka Publiczna i Miejski Zarząd Usług Komunalnych.

SEZON KĄPIELOWY 

Sezon kąpielowy na jeziorze w Czechowicach potrwa do 8 września. Ratownicy czuwają nad bezpieczeństwem kąpiących się w godz. od 10.00 do 18.00. Dorośli za wstęp płacą 8 zł (z Gliwicką Kartą Mieszkańca 6 zł), młodzież do 16. roku życia wchodzi bezpłatnie. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej mzuk.gliwice.pl. Z Centrum Przesiadkowego na kąpielisko można dojechać w czasie wakacji codziennie linią 650.

Ośrodek Wypoczynkowy w Czechowicach to całoroczne miejsce rekreacji. W sezonie letnim można tam opalać się i pływać, korzystać z wypożyczalni sprzętu wodnego, wynająć domki kempingowe czy zamieszkać na polu namiotowym. Są 4 boiska do siatkówki plażowej i 1 do piłki nożnej, plac zabaw dla dzieci, rampa dla rolkarzy, punkty gastronomiczne, park linowy oraz miejsce do grillowania. Każdego roku w sezonie letnim z OW Czechowice korzysta kilkadziesiąt tysięcy osób.

Dla najmłodszych w centrum miasta przygotowano wodny plac zabaw. W parku Chopina na dzieci czekają m.in. kolorowe prysznicowe palmy, wiaderka, parasol i barwny tunel. Można korzystać również z przebieralni, pryszniców, parkingu rowerowego oraz obrotowych leżaków, ławek i sanitariatów. Woda jest filtrowana i dezynfekowana, a jej temperatura wynosi 26 stopni Celsjusza. Dzieci mogą korzystać z wodnych atrakcji w godz. od 10.00 do 18.00 do 1 września.

Kąpielisko Leśne na Koperniku ruszyło (głęboki basen powinien być udostępniony około 5 lipca). Do dyspozycji kąpiących są akweny o różnej wielkości oraz brodzik kąpielowy dla najmłodszych wraz z placem zabaw. To idealne miejsce dla dzieci – bezpieczne (wodne zabawy odbywają się pod nadzorem RWR) i pełne atrakcji. W sezonie letnim w basenach dostępne są dmuchane atrakcje wodne i zjeżdżalnia wodna o długości 73 metrów. Na terenie kompleksu basenowego znajdują się przebieralnie, natryski, punkt sanitarny oraz toalety. Przy Kąpielisku działają też 4 boiska do siatkówki plażowej, 2 parkingi oraz kryta pływalnia Olimpijczyk.

CENTRUM KULTURY VICTORIA 

W Ruinach Teatru i na alei Przyjaźni odbędzie się Rynek Kultury, cykl wakacyjnych spotkań ze sztuką. W planie m.in. spektakl iluzjonistyczny, objazdowe nieme kino, spektakl teatru tańca, happeningi, koncert Tryp Tych Tryo (Wojtek Mazolewski w towarzystwie międzynarodowych znakomitości). W Ruinach Teatru odbędzie się także część koncertów cyklu „ETHO – nowa tradycja”, który rzuci nowe światło na muzykę folkową, ludową. 30 czerwca wystąpi Polmuz, a 18 sierpnia – Radical Polish Ansambl. Uzupełnieniem koncertów będzie dyskusja z muzykami.

Już po raz 17. odbędzie się w Gliwicach Międzynarodowy Festiwal Artystów Ulicy ULICZNICY. Barwne postaci, oryginalne występy w miejskiej przestrzeni, program na najwyższym poziomie – to znak rozpoznawczy Uliczników. Tradycyjnie już w programie spektakle dla dzieci i dla dorosłych. Dla Uliczników zarezerwowane są wszystkie soboty lipca, pokazy zaplanowano na Rynku, w parku Chopina oraz w Ruinach Teatru Victoria.

Z zajęć „Wakacyjna LABA” organizowanych przez CKV mogą skorzystać uczniowie klas 1–4 szkół podstawowych. Przygotowano liczne spotkania i warsztaty, m.in. teatralne, filmowe, kreatywne, sportowe i taneczne. Będą odbywać się w siedzibie przy ul. Barlickiego 3 w pierwszy, drugi i ostatni tydzień wakacji w blokach trzy lub dwudniowych, w godzinach od 8.00 do 17.00. Udział w nich jest odpłatny – koszt to 150 lub 200 zł.

W pierwszym i drugim tygodniu wakacji podobne zajęcia będą odbywać się również w CSK „Łabędź” przy ul. Partyzantów 25 w Łabędach. Do wyboru są zajęcia teatralne, planszówki, zajęcia taneczne, fotograficzne, plastyczne i kreatywne. Zajęcia kosztują od 50 do 70 zł.

Sporą atrakcją jest Letnie Kino Plenerowe. Pokazy organizowane są we wszystkie niedziele wakacji, począwszy od 30 czerwca. Seanse odbywają się w różnych lokalizacjach w Gliwicach, aby każdy miał szansę na filmowe emocje. Oglądać można na leżakach lub trawie. Seanse dla dzieci będą rozpoczynać się o godz. 18.00, dla dorosłych o godz. 20.00.

MUZEUM WGLIWICACH 
Jeśli wakacje, to koniecznie w Muzeum w Gliwicach! Od 25 czerwca (także w lipcu i w sierpniu) w Zamku Piastowskim, Willi Caro i Oddziale Odlewnictwa Artystycznego będą organizowane zajęcia warsztatowe dla uczestników półkolonii, grup zorganizowanych oraz osób indywidualnych. Koszt udziału: 1 zł od grupy, zapisy: 783-560-006.

TEATR MIEJSKI WGLIWICACH 
Teatr Miejski w Gliwicach przygotował dla dzieci dwa turnusy warsztatów teatralnych oraz „Podwórko Teatralne” – bezpłatne pokazy spektaklu „Mama Mu” i zabawy na świeżym powietrzu. Obowiązują bezpłatne wejściówki, liczba miejsc ograniczona.

MIEJSKA BIBLIOTEKA PUBLICZNA WGLIWICACH 
Tegoroczne wakacje w gliwickiej bibliotece odbędą się pod hasłem „Wakacje z mitami!”. Bezpłatne zajęcia będą się odbywać w czasie wakacji w 16 placówkach MBP w różnych częściach miasta. Zaplanowano warsztaty plastyczne, gry olimpijskie, tworzenie starożytnych mozaik i olimpijskich witraży, przedstawienie teatralne. Poza tym MBP organizuje 29 czerwca rodzinny piknik historyczny z udziałem Stowarzyszenia Utgard na skwerze przed Biblioteką Centralną przy ul. Kościuszki. 24 sierpnia natomiast w bibliotece zagości „Festiwal Wschodzącego Słońca. Festiwal młodych talentów i pasji”. To inicjatywa gliwickiej młodzieży podjęta i organizowana wspólnie z biblioteką. W programie: plener malarski, warsztaty taneczne i baristyczne, joga, aktorski performance. A na zakończenie wakacji, 31 sierpnia w godz. 10.00–14.00, rodzinny Piknik Mitologiczny.

Udział we wszystkich wydarzeniach jest bezpłatny, czasem wymagana jest rezerwacja miejsc. Szczegółowy plan zostanie zamieszczony na stronie biblioteka. gliwice.pl.

WAKACJE NA SPORTOWO Z MZUK-iem 
Miejski Zarząd Usług Komunalnych w lipcu i sierpniu zaprasza na bezpłatne zajęcia. Zapisy będą przyjmowane z wyprzedzeniem. W ubiegłym roku z oferty wakacyjnej MZUK skorzystało ponad 400 dzieci. W tegorocznym programie:
Lato w Skateparku (w każdy poniedziałek lipca i sierpnia – nie obowiązują zapisy) na pl. Krakowskim,
Pływackie Lato (dwa turnusy w lipcu i dwa w sierpniu) – kryta pływalnia Neptun, ul. Dzionkarzy 29,
Koszykarskie Lato (jeden turnus w lipcu i jeden w sierpniu) – Orlik, ul. Jasna,
Lekkoatletyczne Lato (jeden turnus w lipcu i jeden w sierpniu) – Orlik, ul. Jasna,
Piłkarskie Lato (jeden turnus w lipcu – Orlik, ul. Jasna i dwa turnusy w sierpniu – boiska przy ul. Lekarskiej i Fiołkowej),
Tenisowe Lato (jeden turnus w lipcu i jeden w sierpniu) – korty tenisowe ul. Kosynierów 6.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI