15 lat działalności KIRCHHOFF. Będą kolejne inwestycje

Jubileusz 15 lat działalności produkcyjnej w Polsce obchodzi spółka KIRCHHOFF Automotive.

Przedsiębiorstwo należące do międzynarodowej grupy KIRCHHOFF posiada zakłady w Mielcu i Gliwicach, a zatrudnienie w nich znajduje przeszło 1400 osób. Jeszcze w tym roku planowane są inwestycje o łącznej wartości 70 mln złotych.

Jeden z największych inwestorów w naszym kraju – firma KIRCHHOFF Automotive – jest na polskim rynku już 15 lat. W Polsce pierwsze produkty marki KIRCHHOFF Automotive wyprodukowano w kwietniu 1999 r. W zakładzie wybudowanym w Mielcu, który był pierwszą inwestycją międzynarodowego koncernu w Polsce. Kilka lat później powstały dwa młodsze zakłady w Gliwicach – jeden utworzony na bazie hali wydzierżawionej od Zakładów Mechanicznych Bumar Łabędy, drugi – wybudowany od podstaw na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

Dzisiaj w gliwickich fabrykach zatrudnienie znajduje przeszło 500 osób, a zakład znajdujący się w podstrefie Gliwickiej KSSE jest jednym z najnowocześniejszych w tej branży na świecie.

Powstają tu m.in. części strukturalne nadwozi, zawieszenia oraz innych systemów samochodów osobowych. Tylko w zeszłym roku zrealizowaliśmy sprzedaż o wartości 100 mln €. Prowadzone inwestycje będą zmierzać w kierunku utworzenia kolejnych miejsc pracy – wyjaśnia Rafał Lechowski, Dyrektor Zakładu w Gliwicach.

Według planów spółki w gliwickich zakładach zainstalowane zostaną nowoczesne cele spawalnicze i zgrzewalnicze. Podobne inwestycje będą miały miejsce w Mielcu. Tam firma rozbuduje jeden ze swoich obiektów, powiększając go o 1200 m² powierzchni produkcyjnej pod instalację nowoczesnej prasy.

Początkowo części z polskich zakładów produkowane były przede wszystkim dla General Motors i Ford. – W ostatnich latach zanotowaliśmy wzrost dostaw także dla niemieckich producentów: VW, BMW i Daimler. Nasze produkty trafiają do fabryk samochodów na całym świecie, nawet do USA, Brazylii czy Chin – mówi Janusz Soboń, Prezes Zarządu KIRCHHOFF Polska Sp. z o.o. Od początku swojej działalności koncern zainwestował w Polsce blisko 160 mln €.

Przez 15 lat działalności polskie zakłady KIRCHHOFF Automotive wypracowały sobie pozycję czołowego polskiego dostawcy dla producentów samochodów na całym świecie. Zakłady sukcesywnie wyposażane są w zautomatyzowane technologie, które mają gwarantować jakość produkowanych części, a jednocześnie umacniać konkurencyjność firmy. Nasze najbliższe plany zorientowane są na wewnętrzną konsolidację i wzmocnienie pozycji na rynku. Realizujemy to głównie poprzez rozwijanie filozofii „lean manufacturing’u”, czyli eliminowanie marnotrawstwa w celu zwiększenia jakości i wydajności produkcji – dodaje Janusz Soboń.

Przedsiębiorstwo należy do międzynarodowej grupy KIRCHHOFF mającej przeszło dwustuletnią historię. W zakładach zlokalizowanych w 16 krajach na całym świecie zatrudnienie znajduje aż 11 tys. osób. Natomiast roczne obroty całej grupy sięgają 1,6 mld euro.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI