r e k l a m a


1,5% podatku dla gliwickich organizacji. Forum wspiera działania

Wystawa plansz z nazwami organizacji pożytku publicznego (OPP) stanęła w Centrum Handlowy FORUM w Gliwicach. Ma ona uświadomić jak ważne jest, aby zostawić w mieście 1,5 proc. swojego podatku.

Te powody dla których pozostawienie 1,5 proc. podatku to 58 organizacji, które działają na rzecz miasta i mieszkańców. Zaprezentowane będą na wystawie w CH FORUM (poziom 0, w okolicach sceny głównej).

Co roku wielu Polaków wspiera organizacje pozarządowe wskazując je jako odbiorcę części podatku. Są przekonani, że warto pomagać tym podmiotom poprzez przekazywanie części podatku – dawniej 1 proc., a obecnie 1,5 proc. Jeżeli nie wskażemy w deklaracji konkretnej organizacji pożytku publicznego, to środki te trafią do budżetu państwa. Wskazujmy więc na te podmioty, które pomagają obok nas – to pomaganie, które nic nas nie kosztuje!

W materiale filmowym przygotowanym przez Centrum 3.0 – Gliwicki Ośrodek Działań Społecznych, który zrzesza i koordynuje działania gliwickich stowarzyszeń można zobaczyć kilka organizacji czekających na wsparcie z przekazywanych podatków.

– Zachęcamy do ofiarowania swojego 1,5 proc. właśnie naszym gliwickim organizacjom. Takie podejście, kiedy interesujemy się wsparciem podmiotów pomagających po sąsiedzku to informacja dla wielu osób zaangażowanych w taką pracę, że to co robią ma ogromny sens – mówi Alicja Suchańska-Królica, menadżer ds. administracji i marketingu w CH FORUM.

Zaprezentowane organizacje zajmują się wsparciem różnego typu. Skupiają się więc na działalności kulturalnej, sportowej, ekologicznej i społecznej. Każda z nich realizuje takie działania statutowe, które odpowiadają potrzebom społeczności lokalnej. Wybierając i przekazując swój podatek danej OPP dokładamy cegiełkę w budowanie listy ciekawych wydarzeń lokalnych, pomoc niepełnosprawnym, weteranom, organizacjom odpowiedzialnym za popularne festiwale czy podmiotom oferującym sportową aktywność dla mieszkańców.
x x
Przypominamy także, że partner akcji jest Centrum 3.0Gliwicki Ośrodek Działań Społecznych również organizuje bezpłatne konsultacje. Podczas takich spotkań eksperci pomagają rozliczyć PIT. Informacje na temat konsultacji oraz listę wszystkich organizacji pożytku publicznego można znaleźć na stronie www.gods.gliwice.pl w zakładce „Kampania 1, 5 %” oraz na www.gov.podatki.pl.

Kwoty przekazywane z podatku dla stowarzyszeń i fundacji często są zarówno ogromną pomocą jak i możliwościami rozwoju do budowania jeszcze większego wsparcia społeczności lokalnej. W wielu przypadkach jest to główny sposób finansowania działań takich organizacji.

Pomóżmy innym pomagać nam! Zapraszamy do CH FORUM!
Materiał partnera

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI