r e k l a m a


Policja dzisiaj obserwuje kierowców i pieszych

Policjanci gliwickiej drogówki prowadzą od rana akcję „Bezpieczny Pieszy”. Głównym celem będzie ograniczenie liczby zdarzeń z udziałem pieszych.

„W rejonie skrzyżowań i przejść mundurowi szczególną uwagę zwrócą na wykroczenia popełniane przez kierujących oraz pieszych użytkowników dróg. Statystyki wskazują, że w zdarzeniach z niechronionymi uczestnikami ruchu w ponad 82 procentach przypadków winni są zmotoryzowani” – informuje policja.

„Aby zwiększyć bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, oprócz codziennych kontroli, policjanci cyklicznie podejmują różnego rodzaju działania. Jedną z takich akcji jest Bezpieczny Pieszy” – dodaje KMP Gliwice.

Pod szczególnym nadzorem znajdą się również kierowcy – bezpieczeństwo zależy także od ich stosowania się do przepisów i wzajemnego szacunku na drodze.

Przechodząc przez oznakowane przejście, dla własnego bezpieczeństwa należy pamiętać, że można to zrobić dopiero po upewnieniu się, czy nadjeżdżające pojazdy się zatrzymały. Nie można wtargnąć na jezdnię, a przechodząc po „pasach”, należy iść zdecydowanym krokiem, nie zwalniać, nie zatrzymywać się, nie zawracać czy przebiegać.

Bezwzględnie należy stosować się do nadawanej sygnalizacji świetlnej, jeśli taka na skrzyżowaniu funkcjonuje.

Musimy pamiętać: bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od kierujących, którzy, niestety, w wielu przypadkach nie stosują się do ograniczeń prędkości w terenie zabudowanym (50 km/h).

„Kierowca, pędzący ważącym wiele setek kilogramów, czy nawet kilka ton pojazdem, nie daje szansy na przeżycie pieszemu, który może popełnić błąd – stąd apel do wszystkich prowadzących, ich rodzin, znajomych: pamiętajcie, że poprawa poczucie bezpieczeństwa na naszych drogach zależy od nas samych” – informuje policja.

Działania prowadzone będą przez specjalnie wyznaczone patrole w godzinach od 5.00 do 22.00.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Covid
Covid
1 rok temu

„w ponad 82 procentach przypadków winni są zmotoryzowani” – informuje policja.” na 600 zbadanych ZEBR 7 sztuk nie budziło zastrzeżeń GDDKiA, tego nie ujęli Polismany w statystykach? 😀

Covid
Covid
1 rok temu

Takie tam sprostowanie. TERAZ na pewno jest lepiej 😀

IMG_20230405_173409.jpg
Kolejarz
Kolejarz
1 rok temu

Czy tylko ja mam wrażenie, że znowu na siłę będziemy łapać kierowców na wyprzedzaniu przed/na pustym przejściu dla pieszych? Najlepiej stanąć na trzy pasmówce i łapać bo ktoś na sąsiednim pasie przyhamuje przed pasami. Jak dla mnie to nie służy poprawie bezpieczeństwa na drodze

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI