r e k l a m a
spot_imgspot_img

15,7 mln na walkę o czyste powietrze w woj. śląskim

Mamy coraz lepsze powietrze w województwie śląskim. To efekt m.in. uchwały antysmogowej oraz Marszałkowskiego Programu Poprawy Jakości Powietrza. Z dofinansowań w jego ramach korzysta m.in. straż miejska z Gliwic. Przypomnijmy, że dzięki środkom z konkursu „Inicjatywa Antysmogowa”, jednostka zakupiła samochód elektryczny, mobilne laboratorium do analizy zanieczyszczeń powietrza i kamerę termowizyjną.

Marszałkowski Program Poprawy Jakości Powietrza realizowany jest również w tym roku. Co istotne – znacznie zwiększono pulę środków – do 15,7 mln zł. Przypomnijmy, że uchwała antysmugowa obowiązuje od 2017 roku i jak podkreśla przedstawiciel Alarmu Smogowego – efekty widać.

Dodajmy tylko, że w ramach działań urzędu marszałkowskiego wymieniono już 154 tysiące starych i nieefektywnych instalacji grzewczych. Województwo śląskie jest liderem w walce o czyste powietrze w Polsce.

Marszałkowski Program Poprawy Jakości Powietrza stanowi wzmocnienie i rozszerzenie działań realizowanych przez Województwo Śląskie i mających na celu zapobieganie negatywnemu oddziaływaniu zanieczyszczeń na zdrowie ludzi i na środowisko, poprzez udzielenie gminom pomocy finansowej w formie dotacji celowej we wdrażaniu zapisów tzw. uchwały antysmogowej oraz działań realizowanych w ramach Programu Ochrony Powietrza. Jak dodaje przedstawiciel Gierałtowickiego Alarmu Smogowego – ważne są również działania mieszkańców, którzy korzystają z różnych dotacji.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI