r e k l a m a


Automaty ŚKUP już działają w Gliwicach

Od marca stopniowo są uruchamiane kolejne automaty ŚKUP. Do czasu wprowadzenia karty będą służyły do sprzedaży biletów papierowych.

Udogodnieniem w porównaniu do starych urządzeń jest możliwość płatności kartą i banknotami.
Od 24 kwietnia, w całym województwie działa już 17 automatów. Można w nich kupić wszystkie rodzaje biletów jednorazowych, bilety krótkookresowe (24-godzinny, 5-dniowy), bilet bagażowy oraz bilet uzupełniający za 10 gr (do stosowania w przypadku zmiany cennika).
Płatności są przyjmowane gotówką, zarówno bilonem, jak i banknotami, oraz kartami. Transakcje można realizować poprzez PIN Pad albo z wykorzystaniem technologii zbliżeniowej. Urządzenia działają w czterech wersjach językowych. Na pierwszym ekranie można wybrać język angielski, niemiecki albo rosyjski.

Ścieżka zakupu biletu jest bardzo prosta. Automaty są wyposażone w ekrany dotykowe, a liczba aktywnych przycisków do wyboru na każdym etapie zakupu biletu jest ograniczona do minimum. Najpierw należy nacisnąć ikonę „Kup bilet”, następnie wybrać jedną z trzech opcji biletu: „Jednorazowy”, „Okresowy” albo „Inny”. W kolejnym etapie pasażer wybiera, czy bilet będzie normalny, czy ulgowy, a potem rodzaj biletu i ich liczbę. Przed wyborem rodzaju płatności automat informuje, czy akceptuje karty oraz jakie nominały banknotów i monet przyjmuje.
Automaty są wyposażone w opcję uproszczonego wyboru biletu przez osoby niedowidzące. Należy przytrzymać przez około 5 sekund jeden z czterech narożników, by dojść od razu do etapu dokonania płatności. Lewy górny narożnik odpowiada za bilet ulgowy na jedno miasto lub 15 minut (1,60 zł) płacony kartą, lewy dolny za ten sam bilet płacony gotówką. Prawy górny narożnik to bilet normalny (3,20 zł) płacony kartą i odpowiednio na dole płacony gotówką.

W Gliwicach automaty ŚKUP działają na przystankach Gliwice Plac Piastów (kier. Łabędy) oraz Sośnica Reymonta.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI