2 turnieje bokserskie w Gliwicach

Aż 2 turnieje bokserskie szykują się w Gliwicach we wrześniu. Najpierw na ringu zobaczymy kobiecą reprezentacje Polski, a następnie pięściarki z kilkunastu krajów, które walczyć będą o tytuł mistrzowski.

W Gliwicach na zgrupowanie przebywa reprezentacja Polski. Pod wodzą nowego trenera, Karoliny Michalczuk, zawodniczki przygotowują się do Mistrzostw Świata, które w listopadzie odbędą się w New Delhi w Indiach. Treningi odbywają się w hali sportowej przy ulicy Kozielskiej. 8 września, ostatniego dnia zgrupowania, zaplanowano turniej dwóch reprezentacji. Na ringu, podczas turnieju towarzyskiego, Polki zmierzą się z reprezentacją Francji.

Wizyta polskich bokserek, to tak naprawdę zapowiedź emocji sportowych, które szykują się we wrześniu w Gliwicach. Zaraz po ich wyjeździe rozpoczną się Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet w boksie. Będzie to już 13. edycja tej prestiżowej imprezy, która ściąga do miasta znakomite pieściarki. W tym roku odnotowana zostanie rekordowa frekwencja, ponieważ już jest zarejestrowanych ponad 200 zawodniczek, z czego 120 zagranicznych. Na ringu będzie można zobaczyć bokserki m.in. z: Kanady, Francji, Indii, Serbii, Niemiec, Rosji czy Somalii. Pośród polskich reprezentantek wystąpi także gliwicka delegacja. O tytuł będą walczyć Maria i Barbara Grabowskie oraz Karolina i Paulina Pawłowski. Nie zabraknie również aktualnej mistrzyni Polski – Alexa Kubicki, reprezentującej Gliwicki Uczniowski Klub Sportowy CARBO.

Międzynarodowe Mistrzostwa Śląska Kobiet w boskie rozpoczną się 9 września i potrwają prawie tydzień. Walki eliminacyjne rozpoczną się w poniedziałek na hali widowiskowo – sportowej przy ul. Jasnej 31. Najważniejsze spotkania rozgrywać się będą od czwartku. Wtedy to rozpoczną się walki ćwierćfinałowe, a dzień później – półfinały. W sobotę, 15 września, zaplanowano finał mistrzostw. Panie spotkają się na ringu o godzinie 18.00.

Mistrzostwa dofinansowane są z budżetu Miasta Gliwice.


MSI

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
MICHAŁ
MICHAŁ
3 lat temu

Maria i Barbara Grabowskie pochodzą z Krakowa i nie są zawodniczkami z Gliwic, Karolina i Paulina Pawłowski (Pawlik) nie boksują już dłuższy czas dla GUKS, a Alexa Kubicki to dziewczyna z Kanady. WIDAĆ, ŻE GLIWICKI KLUB MA SPORO PIENIĘDZY, A ZERO WYCHOWANEK GRATULACJE DLA ZARZĄDU, ŻE ORGANIZUJĄ MISTRZOSTWA KOBIET NA SKALE ŚWIATOWĄ, A NIE MAJA JUŻ DŁUŻSZY CZAS NAWET JEDNEJ WYCHOWANKI …. KPINA

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI