8 i 9 września w Gliwicach festiwal miasta „Złota Rybka”

Żeby poczuć się jak nad morzem, wcale nie trzeba wyjeżdżać z Gliwic – 8 września rusza dwudniowy Festiwal Miasta Złota Rybka 2018.

Zaplanowano fantastyczną paradę przebierańców, wielkie świetlne widowisko, koncerty pod gołym niebem i zawody sportowe. Wilki morskie i szczury lądowe – wszyscy na pokład!
Impreza rozpocznie się 8 września o godz. 14.30 wielką kolorową paradą, która przemaszeruje z Rynku do parku Chopina. Syreny i trytony, piraci i rozbitkowie – wszystkie morskie stworzenia będą mile widziane. Zbiórkę zaplanowano przy
fontannie z rzeźbą Neptuna o godz. 14.15. W parku Chopina o godz. 15.00 stery przejmą dwie niesamowite gliwickie formacje taneczne – mażoretki Pantery i zespół Salake. Później odbędzie się niecodzienny pokaz mody – mali gliwiczanie zaprezentują najświeższe trendy podwodnego świata. Na Festiwalu Miasta Złota Rybka każdy znajdzie coś dla siebie!
Będzie pokaz tańca brzucha, spotkanie z pasjonatami ze Śląskiego Yacht Clubu, którzy nauczą nas pleść węzły oraz rodzinna gra miejska. Nie zabraknie też złotych rybek, które – kto wie – może spełnią najskrytsze marzenia… A wieczorem rozbuja nas szantowy zespół Sąsiedzi – atmosfera nadmorskiej tawerny gwarantowana! Koncert rozpocznie się o godz. 19.00.

9 września festiwal wystartuje o godz. 12.00. Najmłodsi w strefie dmuchańców wskoczą na Statek Piracki albo Piracką Zjeżdżalnię, a nieco starsi skorzystają z porad dietetycznych, fryzjerskich lub dotyczących makijażu. Zaplanowano także pokazy mody gliwickich projektantów, występy teatralne i taneczne oraz zawody dla prawdziwych siłaczy – tak zwanych strongmenów i strongmenek. Na scenie wystąpi kameralny gliwicki zespół akustyczny The Jazz Miglance oraz Azzurro, duet który przeniesie nas prosto do gorącej Italii. Na zakończenie pełnego wrażeń weekendu zaplanowano projekcję multimedialną „Żywioły”. Początek około godz. 19.45.

Udział we wszystkich atrakcjach i wydarzeniach jest bezpłatny. Organizatorem Festiwalu Miasta Złota Rybka jest Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach. Podczas festiwalowego weekendu 8–9 września wiele instytucji kultury zaproponuje dodatkowe, ponadprogramowe atrakcje, między innymi wystawy, wernisaże, spotkania autorskie. W centrum tych wydarzeń będą Gliwice albo gliwiccy twórcy.

W ramach Festiwalu Miasta – Złota Rybka 2018 proponujemy wyjątkowa atrakcję dla Seniorów!

9 września rusza specjalny RYBKOWY AUTOBUS, który zabierze Seniorów w nietypową wycieczkę po naszym pięknym mieście, tak szybko zmieniającym się i pełnym nowych inwestycji.

Radiostacja, Stadion Miejski, Nowe Gliwice, Park Chrobrego, Park Szwajcaria, Marina Gliwice – to tylko niektóre z punktów wycieczki.

Planowane są dwa kursy: pierwszy o godz. 13:30 i drugi o godz. 16:00.
Startujemy spod Palmiarni Miejskiej od strony ul. Fredry, a przejazd trwa 90 min.

Ponieważ miejsca w Rybkowym Autobusie są ograniczone, zainteresowane osoby prosimy o wysłanie zgłoszenia zawierającego nazwisko, imię, nr kontaktowy oraz preferowaną godzinę kursu, na adres: [email protected] do dnia 6 września 2018 r. W tytule maila prosimy wpisać „rybkowy autobus”.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI