r e k l a m a


20 lat od wizyty Jana Pawła II w Gliwicach. Przygotowano grę miejską i koncerty

Mija 20 lat od wizyty papieża Jana Pawła II w Gliwicach. Z tej okazji Miasto Gliwice zaprasza do wspólnego świętowania tej rocznicy. Finał obchodów zaplanowano na 15 czerwca – odbędzie się wtedy gra miejska „Papież i gliwiczanie” oraz koncerty na pl. Krakowskim i Scenie Bajka.

15 czerwca 1999 roku tłumy katolików szykowały się na spotkanie z Ojcem Świętym z w Gliwicach. Niestety – Jan Paweł II zachorował i nie pojawił się na gliwickim lotnisku. Homilię w jego zastępstwie odczytał arcybiskup Józef Kowalczyk. Dwa dni później, 17 czerwca, Jan Paweł II postanowił jednak zrobić gliwiczanom niespodziankę i o godz. 11.55 wylądował na lotnisku na Trynku. Wielotysięczna rzesza pielgrzymów przywitała go gromkim „Kochamy Ciebie!”.

Z okazji 20 rocznicy papieskiej wizyty w Gliwicach, Miasto Gliwice, Miejska Biblioteka Publiczna w Gliwicach i Diecezja Gliwicka zapraszają do wspólnego świętowania.

15 czerwca gliwiczanie stworzą symboliczny łańcuch serc. Będzie go można zobaczyć na skwerach Dessau i Doncaster. Warto poszukać tam również tabliczek z myślami i wypowiedziami Jana Pawła II. A o godz. 11.00 wspólnie cofniemy się 20 lat wstecz i zagramy w grę miejską „Papież i gliwiczanie”. Początek przy Bibliotece Centralnej.

Już o godz. 14.00 zaczniemy gromadzić się na pl. Krakowskim. Tam w rodzinnym gronie będziemy malować obrazy inspirowane zdaniem Jana Pawła II – „Dłonie są krajobrazem serca”. O godz. 16.00 rozpocznie się niezwykły koncert. Wezmą w nim udział: Chór AZM Politechniki Śląskiej, Regionalny Zespół Pieśni i Tańca Lipowianie, Jacek Kierok i Górnicza Orkiestra Dęta KWK Sośnica. Wszyscy artyści wystąpili w przeszłości przed Ojcem Świętym.

Na godz. 19.00 na Scenie Bajka (kino Amok, ul. Dolnych Wałów 3) zaplanowano drugi, bardziej kameralny występ. W poetycko-refleksyjnym koncercie „Ucisz serce” wystąpią: Barbara Bursztynowicz, Agnieszka Bielanik-Witomska, Ireneusz Miczka, Jarosław Spałek i Klaudiusz Kania. Bezpłatne bilety będzie można odebrać od 6 czerwca w kasach Bajki i Teatru Miejskiego w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57) w godz. 10.00–19.00.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI