r e k l a m a
spot_imgspot_img

W Gliwicach powstanie nowy tor dla rolkarzy

Kolejne miejsce dla rolkarzy w Gliwicach.

MZUK ogłosił przetarg na budowę toru dla rolkarzy i wrotkarzy wraz z budową oświetlenia przy ul. Żernickiej w Gliwicach.

Z myślą o miłośnikach jazdy na rolkach i wrotkach miasto wybuduje przy ul. Żernickiej asfaltowy tor – pętlę o długości 222 m i szerokości 2,5 m. Jednokierunkowa trasa będzie biegła brzegiem skweru przy boisku, hali sportowej i w pobliżu kościoła p.w. Jana Chrzciciela. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, powinna być gotowa we wrześniu.

W ramach zadania powstaną też zatoczki z ławkami, na których będzie można założyć rolki czy odpocząć. W planach jest również budowa oświetlenia, nowe nasadzenia oraz montaż czterech ławek parkowych i dwóch zestawów piknikowych, koszy na śmieci i dwóch stojaków rowerowych.

Będzie to drugi tor rolkowy wybudowany przez miasto. W 2016 r. oddano do użytku rolkowisko w lesie komunalnym przy ul. Chorzowskiej. Tor w kształcie ósemki ma długość 1,5 km. Na ścieżkę najłatwiej dostać się od strony ul. Dębowej. Alejki biegną w części lasu między ul. Chorzowską, Dębową, główną aleją lasu oraz dawnym zameczkiem leśnym. Przypominamy, że miejsca do realizacji swoich pasji rolkarze mają również w miejskich skateparkach na placu Krakowskim i na skwerku przy ul. Okulickiego.

Oferty w przetargi można składać do 25 czerwca.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI