r e k l a m a


3 maja w Gliwicach. Co będzie się działo?

Święto Narodowe Trzeciego Maja upamiętnia uchwalenie Konstytucji 3 Maja Rzeczypospolitej Obojga Narodów, pierwszej w nowożytnej Europie. Z tej okazji na placu Krakowskim odbędą się widowiskowe obchody rocznicowe. Wieczorem w Teatrze Miejskim zaśpiewa Edyta Geppert. Miasto Gliwice zaprasza!

W piątek 3 maja o godz. 12.30 w katedrze pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła (ul. Jana Pawła II 5) zostanie odprawiona msza święta w intencji Ojczyzny. Po liturgii uczestnicy przejdą na plac Krakowski, gdzie około godz. 14.30 rozpoczną się oficjalne uroczystości z udziałem m.in. wojska, pocztów sztandarowych i przedstawicieli władz samorządowych. Flaga państwowa zostanie podniesiona na maszt, odbędzie się także apel pamięci i defilada.

Po zakończeniu uroczystości o godz. 15.00 na placu Krakowskim wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Żeglugi Śródlądowej z Kędzierzyna-Koźla, znana z występów w projekcie L.U.C & Rebel Babel Ensemble.

Poza obchodami na placu Krakowskim, zaplanowano także koncert w Teatrze Miejskim w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57). O godz. 18.00 rozpocznie się występ Edyty Geppert. Charyzmatycznej piosenkarce na scenie będzie towarzyszył zespół Vasie. W repertuarze artystów są perełki piosenki literackiej – utwory Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty czy Wojciecha Młynarskiego. Bilety w cenie 1 zł od 24 kwietnia będą dostępne w kasach TM-u i kina Amok (ul. Dolnych Wałów 3).

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
janek
janek
5 lat temu

program powala z nóg!!! kto to planuje? totalna kicha

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI