7 osób zatrzymanych, wypadek i pijani kierowcy. Policja podsumowała weekend

Podczas minionego weekendu policjanci gliwickiego garnizonu ujęli 7 sprawców przestępstw, w tym 2 nietrzeźwych kierujących (liczba nie obejmuje sprawców wykroczeń).

W grupie zatrzymanych na gorącym uczynku lub bezpośrednio po zgłoszeniu znaleźli się podejrzani o uszkodzenie ciała, groźby karalne, przywłaszczenie mienia, znęcanie nad rodziną i kierowanie wbrew sądowym zakazom. Nasi funkcjonariusze podjęli 325 interwencji. Zatrzymano 3 osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości. Zgłoszono 18 kolizji. Doszło do jednego wypadku drogowego, w którym ucierpiał kierujący motorowerem.

W sobotę około godziny 11.00 przy ul. Reymonta w Gliwicach 60-latek kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen, wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka motorowerowi Suzuki. Doszło do zderzenia. 39-letni motorowerzysta doznał obrażeń ciała – ma poważny uraz stawu kolanowego.

Z kolei pijani kierujący wpadli podczas kontroli drogowych w niedzielę – przy ul. Kozielskiej w Gliwicach oraz Rachowickiej w Sierakowicach. Około godziny 8.00 zatrzymano w Gliwicach 47-latka, który, będąc w stanie nietrzeźwości (1,2 promila), kierował samochodem marki Renault Escape. Nie miał też uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych. W Sierakowicach, po godzinie 8.00, zatrzymano zaś 50-latka, który kierował skuterem, a we krwi miał promil alkoholu.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI