spot_img


8. PKO Półmaraton Gliwicki już w sobotę

Już w najbliższą sobotę 22 października odbędzie się 8. PKO Półmaraton Gliwicki. Towarzyszyć mu będzie bieg na 10 km oraz rywalizacja w Nordic Walking. Podczas biegów obędzie się również charytatywna akcja biegnę dla Zuzi. Na półmaraton i wydarzenia towarzyszące zaprasza PKO Bank Polski, sponsor tytularny zawodów.

Zawodnicy tegorocznego PKO Półmaratonu Gliwickiego meldują się o godz. 15:00 na starcie na Rynku Gliwickim. Trasa biegu prowadzi m.in. ul. Zwycięstwa, Parkiem Chopina, Drogową Trasą Średnicową i Parkiem Chrobrego. Meta zaplanowana jest przy Arenie Gliwice. Na liście startowej jest już blisko 800 nazwisk.

– Nie poddajemy się jesiennej chandrze i stajemy na linii startowej 8. PKO Półmaratonu Gliwickiego. Trzymamy kciuki i życzymy powodzenia wszystkim biegaczom. Dziękujemy również za wsparcie charytatywnego celu tegorocznego półmaratonu i pomoc Zuzannie w jej dążeniu do samodzielnego życia – mówi Ewy Szymanowicz-Borc, Dyrektora Oddziału 1 w Gliwicach.

Biegacze rywalizować będą również na trasie Gliwickiej Dychy. Obok rywalizacji biegowej obędą się także zawody w Nordic Walking na dystansie 10 km.

Przed półmaratonem w Gliwicach odbędą się biegi dziecięce, w którym uczestniczyć będą dzieci z roczników 2007 – 2019, pokonując od 100 do 1000 m.
Zawodnicy startujący w półmaratonie i w wydarzeniach mu towarzyszących mogą włączyć się w akcję charytatywną biegnę dla i pomóc 20 – letniej Zuzannie. Zuzia urodziła się wraz z siostrą jako skrajne wcześniaki, co spowodowało u niej czterokończynowe poradzenie mózgowe. Dziewczyna porusza się na wózku lub samodzielnie na niedługich odcinkach. Zbiera środki na specjalistyczną operację rizotomii grzbietowej w USA. Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże na jej leczenie kwotę 10 tys. zł.
Biegacze chętni, by wesprzeć leczenie dziewczyny przyczepią na koszulkę specjalne identyfikatory akcji biegnę dla Zuzi. Organizator inicjatywy, Fundacja PKO Banku Polskiego, w zamian za ich zaangażowanie przekaże darowiznę na rzecz beneficjentów. Identyfikatory akcji biegnę dla… będzie można odbierać w biurze zawodów w czasie jego pracy.

Od początku istnienia programu PKO Biegajmy razem zorganizowano 502 akcji biegnę dla.., dzięki którym wsparto 570 osób kwotą ponad 6,6 mln zł. Do akcji włączyło się prawie 222 tys. biegaczy.

Półmaraton w Gliwicach spowoduje zmiany w komunikacji miejskiej

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI