Bez niespodzianki w Olkuszu

Wyjazdowe spotkanie gliwiczanek pomimo wyrównanej walki przez większość czasu pewną wygraną zakończył zespół SPR Olkusz wynikiem 34-25 (17:15).

Od początku spotkania tempo gry było bardzo szybkie, jednak nie przełożyło się to na wysoki wynik w pierwszych minutach. Sośnica próbowała przede wszystkim rozegrania do I linii, jednak szczególnie współpraca z kołem przynosiła liczne straty piłki. Olkuszanki atakowały głównie przez środkowy sektor, gdzie blokiem zatrzymała kilka rzutów Magdalena Frątczak Dzięki zaskakującym rzutom z dystansu udało się wyrównać, a po zespołowo wyprowadzonej kontrze wyjść na prowadzenie dzięki trafieniu Aleksandry Olejarczyk(9-10). Było to jak się okazało jedyne prowadzenie gliwiczanek w meczu. Na sam koniec I części sytuację uratowały kontra w I tempo zakończona przez Golec i efektowne trafienie z podłoża Pauliny Kostrzewskiej (17-15). Po pierwszych 30-tu minutach najwięcej (4) bramek rzuciła dla gliwiczanek Karolina Golec.

Po przerwie coraz większą przewagę osiągać zaczęły olkuszanki. Podopieczne Marty Piorun nie były w stanie przeciwstawić się rozpędzonym gospodyniom i po 45 minutach przegrywały sześcioma „oczkami” (26:20) W ostatnich akcjach efektywność miejscowych znacznie spadła dając liczne okazje do odpowiedzi. Niestety kolejne próby kończyły się stratą, a rzuty były mało precyzyjne. Najwięcej bramek dla gliwiczanek rzuciła Paulina Kostrzewska (7), która uzyskała połowę łącznego wyniku w II połowie Szansa gliwiczanek na kolejne 3 cenne punkty 26 kwietnia w wyjazdowym spotkaniu przeciwko Otmętowi Krapkowice.

Sośnica skład: Wróbel, Zizulewska; Kostrzewska 7, Golec 6, Wyrzychowska 4, Olejarczyk 3, Powyszyńska 3, Frątczak 1, Markiewicz 1, Pytlos, Reichel, Smodis, Walus, Zwolenik, Walentyńska, Zalewsk.
Trenerzy: Marta Piorun, Andrzej Wójcik