Abonament mieszkańca – ŚSM i władze Gliwic wprowadzają zmiany

Mieszkańcom zameldowanym w nieruchomościach przy ulicach w strefie płatnego parkowania w Gliwicach przysługuje abonament mieszkańca. To roczna opłata w wysokości 120 złotych lub 300 zł. SPP zarządza Śląska Sieć Metropolitalna.

Podczas najbliższej sesji radni będą głosować w sprawie zmiany uchwały dotyczącej strefy płatnego parkowania. Chodzi głównie o abonament mieszkańca. Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały: „(Zmiana) związana jest z koniecznością doprecyzowania dokumentów niezbędnych do wydania „Abonamentu mieszkańca ”, a w szczególności w przypadku użytkowania samochodów służbowych w celach prywatnych”.

Do tej pory punkt, który będzie zmieniany brzmiał: „Dokumentami upoważniającymi do nabycia „Abonamentu mieszkańca” są: dowód osobisty i dowód rejestracyjny właściciela pojazdu, który zameldowany jest na obszarze SPP (do wglądu), a także oświadczenie ozameldowaniu przy ulicy, na której wyznaczono SPP, złożone pod rygorem odpowiedzialności karnej októrej mowa wart.233§ 1ustawy zdnia 06.06.1997r. Kodeks karny (t.j. Dz.U. z 2019r., poz.1950 ze zm.), a w przypadku pojazdów użytkowanych w ramach umowy leasingowej na osobę fizyczną, poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii tej umowy, umowy najmu długoterminowego, umowy kredytowej zawartej z bankiem lub umowy użyczenia zawartej z pracodawcą poświadczonej za zgodność z oryginałem kopii tej umowy (do wglądu)”.

Wkrótce otrzyma on brzmienie: „Dokumentami upoważniającymi do nabycia „Abonamentu mieszkańca ” są: dowód osobisty i dowód rejestracyjny właściciela pojazdu, który zameldowany jest na obszarze SPP (do wglądu), a także oświadczenie o zameldowaniu przy ulicy, na której wyznaczono SPP, złożone pod rygorem odpowiedzialności karnej o której mowa w art. 233 § 1 ustawy z dnia 06.06.1997 r. Kodeks karny (t.j. Dz. U. z 2020 r., poz. 1444 z późn. zm.). W przypadku pojazdów użytkowanych w ramach zawartych na rzecz osób fizycznych umów: leasingu, najmu długoterminowego, kredytowych lub użyczenia z pracodawcą w celu nabycia „Abonamentu mieszkańca ” należy przedłożyć kopię takiej umowy (oryginał do wglądu). W przypadku niesporządzenia umowy użyczenia z pracodawcą w formie pisemnej, dokumentem upoważniającym do nabycia „Abonamentu mieszkańca” jest oświadczenie pracodawcy o potrącaniu ryczałtu za użytkowanie pojazdu służbowego do celów prywatnych zgodnie z art. 12 ust. 2a ustawy z dnia 16 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (t.j. Dz. U. z 2021 r., poz. 1128 z późn. zm.)”.

Przypominamy, że zameldowany mieszkaniec może wykupić abonament. Roczna opłata wynosi 120 zł, a za drugi pojazd wnioskującego wynosi 300 zł. Abonament mieszkańca osoby zameldowanej w podstrefie „A” obowiązuje w podstrefie „A” i „B”, natomiast abonament osoby zameldowanej w podstrefie „B” obowiązuje tylko w podstrefie „B”. Abonament mieszkańca wydawany jest wyłącznie na dwa pojazdy na jeden lokal mieszkalny.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
krzysztof
krzysztof
1 rok temu

WYŁUDZANIE KASY BANDA ZŁODZIEJI

Staś
Staś
1 rok temu

Pewnie i co jeszcze chasło do konta

Tadek
Tadek
8 miesięcy temu

Język polski to jednak trudny język. Dowód rejestracyjny właściciela pojazdu. A ja byłem przekonany że dotyczy auta. A właściciela dotyczy Dowód Osobisty.

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI