r e k l a m a


Hala widowiskowo-sportowa w Gliwicach będzie miała patrona. Kto nim będzie?

Hala widowiskowo-sportowa w Gliwicach będzie miała patrona. Zostanie nim zmarły Jerzy Wojewódzki.

Rada miasta Gliwice zdecyduje o nadaniu nazwy hali widowiskowo-sportowej przy ul. Sikorskiego 130 w Gliwicach. Już wkrótce pełna nazwa obiektu będzie brzmiała następująco: „Hala Widowiskowo-Sportowa „Sośnica” im. Jerzego Wojewódzkiego”.

„Jerzy Wojewódzki był założycielem i wieloletnim prezesem Glwickiego Towarzystwa Sympatyków Piłki Nożnej Pięcioosobowej „Piątka”. Przez całe życie był zaangażowany w promowanie sportu. Był także społecznikiem, nauczycielem i mentorem. Wychował wiele pokoleń piłkarzy. Pomagał dzieciom i młodzieży znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej. Od 1998 r. aż do śmierci prowadził społecznie zajęcia sportowe i organizował festyny dla dzieci z Domu Dziecka przy ul. Zygmunta Starego 20 w Gliwicach. W wyniku prowadzonych zajęć dzieci dwukrotnie zdobyły tytuł Mistrza Polski Dzieci z Domów Dziecka” – czytamy w uzasadnieniu.

„Został pośmiertnie odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudę. Jego zasługi na rzecz sportu i społeczności lokalnej przynosiły chlubę Gliwicom. W związku z powyższym postanowiono upamiętnić Jerzego Wojewódzkiego poprzez nazwanie jego imieniem hali widowiskowo-sportowej przy ul. Sikorskiego 130 w Gliwicach” – czytamy w uzasadnieniu.

fot. Telewizja Imperium Gliwice

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI