r e k l a m a

spot_imgspot_img

„Aborcja nie będzie opłacalna ekonomicznie”. Pomysł kandydata z list Konfederacji

O tym pomyśle kandydata startującego z okręgu gliwickiego do Sejmu mówi się w całej Polsce. Paweł Górnik startujący z listy Konfederacji chce, by za urodzenie dziecka wypłacano spore sumy. Dodatkowo miałoby się odbywać losowanie, w którym przyznawanoby nawet 2 miliony zł dziennie. Rozmawiamy z kandydatem o szczegółach.

Zainteresowanie internautów budzi jeden z pomysłów Górnika. Chodzi o: „Stopniowe zastąpienie programu 500+ jednorazowymi wypłatami w wysokości 70 000 zł, 150 000 zł i 250 000 zł za urodzenie kolejnych dzieci oraz rozlosowanie dwóch milionów złotych dziennie wśród kobiet, które urodziły dziecko danego dnia”.

W rozmowie z naszym portalem Górnik przekonuje, że program 500+ nie zadziałał, nie spełnił oczekiwań demograficznych. Jedyne, co się – wg kandydata – dzięki temu zadziało to PiS wygrywa kolejne wybory. Jest to łapówka wyborcza, natomiast demograficznie jesteśmy w coraz większej zapaści.

Górnik twierdzi, że duże kwoty wypłacane od razu mogą być realną pomocą dla kobiet, czy rodzin. Można za to powiększyć mieszkanie, kupić rodzinny samochód, bo pojawia się nowy członek rodziny.

n– Nawet kwota uzyskana za pierwsze dziecko zagwarantuje matce środki na przeżycie i zagwarantowanie opieki nad dzieckiem przez pierwsze trzy lata jego życia. Środki te zrekompensują kobietom utracone wynagrodzenie, jeśli zdecydują się samodzielnie opiekować swoim dzieckiem i cieszyć się pełnią macierzyństwa lub opłacić żłobek albo opiekunkę, jeśli zdecydują się wybrać ścieżkę kariery – mówi Górnik.

„Aborcja nie będzie opłacalna ekonomicznie”

– W moim zamyśle program ten ma stanowić wynagrodzenie dla kobiet za ich trud i niedogodności związane z ciążą i porodem oraz ograniczyć zjawisko aborcji. Kobieta będzie czuła się zabezpieczona finansowo, a dodatkowo aborcja nie będzie opłacalna ekonomicznie. Która kobieta zdecyduję się na aborcję mając w perspektywie otrzymanie minimum 70 tys. zł za urodzenie dziecka? Nie dziwię się, że Lewica zaatakowała i próbowała ośmieszyć ten pomysł, gdyż ich polityka wykorzystuje naturalny lęk kobiet przed ciążą i porodem. Skoro kobiety nie będą chciały dokonywać aborcji, to po co im będzie Lewica? – dodaje Górnik.

2 miliony w loterii

Kandydat chce, by codziennie losowano 2 mln zł.
– Loteria miałaby polegać na tym, że wśród kobiet, które urodziły danego dnia będą losowane 2 mln zł. Wiem, że ten pomysł wzbudza kontrowersje, ale ja się w żaden sposób przy tym nie upieram. Należy też zaznaczyć, że ten punkt jest moim własnym pomysłem i to nie jest program Konfederacji. Jestem kandydatem niezależnym. Tym punktem w programie chciałem zwrócić uwagę na problem demograficzny – przekonuje Górnik.

Co w sytuacji, gdy tak duże pieniądze trafią do rodzin z problemami np. alkoholowymi? W założeniu Górnika urzędnicy oraz pracownicy MOPS mieliby sprawdzać rodziny np. pod kątem alkoholizmu, czy narkomanii. Według niego wszystko jest do dopracowania i trzeba będzie ustalić zasady. Kandydat przekonywał w rozmowie, że jeśli pieniądze zostały wypłacone, a dziecko żyje w złych warunkach i rodzina decyduje się na następnego potomka, to nie dostaną kolejnych pieniędzy.

Kandydat uważa, że jego pomysł sprawdzi się dużo lepiej niż 500+ i pomoże rozwiązać problem demograficzny. Co myślicie na ten temat?


Bohater artykułu wniósł o autoryzację swoich wypowiedzi.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tylko PiS
Tylko PiS
8 miesięcy temu

tacy giganci intelektu tylko u konfiarzy

Pajac
Pajac
8 miesięcy temu

Odklejony typ. On to będzie ze swojej kieszeni dawał?

TRAGEDIA
TRAGEDIA
8 miesięcy temu

noromalnie to de-il kto to wypultał na świat takie nic że to ziemia jeszcze nosi

Krzysztof
Krzysztof
8 miesięcy temu

Bardzo dobry pomysł lepszy niż 500 plus

Kaczor
Kaczor
8 miesięcy temu
Reply to  Krzysztof

pod warunkiem że górnik będzie sam na to robił i dawał z własnej kieszeni. rozdawanie naszych pieniędzy musi się skończyć

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI