r e k l a m a


Kolejny wodny plac zabaw w okolicy. Gdzie powstanie?

W mieście pojawi się kolejna, po m.in. odnowionym parku, ponadlokalna atrakcja, a plac „dożynkowy” stanie się centrum rekreacji nie tylko dla naszych mieszkańców. Miasto Pyskowice właśnie podpisało umową na budowę wodnego placu zabaw, który powiększy istniejący kompleks wypoczynkowy. Działają tu już plac zabaw, skatepark, siłownia, street workout, a w przyszłym roku powstać ma jeszcze park trampolin w ramach budżetu obywatelskiego.

Do tej pory pyskowiczanie widywali takie miejsca tylko w innych miastach. Teraz będą mogli korzystać z nadzwyczajnej atrakcji dla najmłodszych u siebie. Na rozległym terenie od strony ul. Szpitalnej, bliżej dawnego torowiska kolejowego, powstanie zespół urządzeń zabawowych wraz z przebieralniami w formie drewnianych parawanów oraz toaletami. Plac ze zwierzakami, wiaderkami, pączkami, armatkami i innymi tryskającymi wodą akcesoriami (w sumie 16 przyrządów) wraz z infrastrukturą towarzyszącą zajmie aż 0,7 ha. W miejscu zabawy powstanie bezpieczna, syntetyczna nawierzchnia, w przestrzeniach relaksu – trawniki, ławki, a dojścia do obiektu zostaną utwardzone kostką.

Pojawią się również nowości dla młodzieży i osób ceniących sobie bardziej aktywny wypoczynek – wokół placu pojawi się dodatkowa pętla dla rolkarzy. Pomyślano również o miłośnikach dwóch kółek – obiekt będzie wyposażony aż w 13 stojaków na rowery.

Miejsce będzie bardzo przyjazne maluchom – wszystkie urządzenia, ze stali ocynkowanej, będą posiadać atesty i certyfikaty, podobnie jak nawierzchnia placu. Teren zyska nowe oświetlenie, a nad bezpieczeństwem użytkowników będzie dodatkowo czuwał monitoring wizyjny.

Inwestycja zostanie zrealizowana w formule „zaprojektuj i wybuduj”. Przetarg ceną 2 394 670,00 zł wygrała firma Gemstone sp. z o.o. z Rzeszowa. Koszty aż w 82 proc. pokryje dotacja z programu Polski Ład w kwocie 1 960 000,00 zł.

Według planów wodny plac zabaw będzie gotowy na początku sierpnia przyszłego roku.

UM Pyskowice

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
margol
margol
9 miesięcy temu

Pyskowice potrzebują basenu anie brodzika!!!

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI