spot_imgspot_img


Andrzej Korpak otrzymał nagrodę „Gliwicki Lew”

Andrzej Korpak, Dyrektor General Motors Manufacturing Poland odebrał dziś w Teatrze Miejskim statuetkę „Gliwickiego Lwa”. To nagroda, którą co roku wręcza prezydent Gliwic Zygmunt Frankiewicz.

Gala, podczas której poznaliśmy laureata rozpoczęła się w piątek o godz. 19.00. Zygmunt Frankiewicz wręczył statuetkę „Gliwickiego Lwa” już po raz trzynasty. Od lat pamiątkową miniaturę otrzymuje osoba, która niezależnie od sytuacji w regionie zarządza z powodzeniem instytucją bądź firmą funkcjonującą na terenie miasta.

Andrzej Korpak rozpoczął pracę w General Motors w 1997 roku w powstającym wówczas Opel Polska w Gliwicach, początkowo jako koordynator, a następnie kierownik do spraw bezpieczeństwa pracy. W wyniku kolejnych etapów rozszerzania zakresu obowiązków i odpowiedzialności w czerwcu 2002 r. został powołany na stanowisko kierownika działu personalnego Opel Polska, realizując jednocześnie dodatkowe obowiązki na szczeblu europejskim. W lipcu 2005 roku zostaje powołany na stanowisko Zastępcy Dyrektora General Motors Manufacturing Poland w Gliwicach do spraw Produkcji i pełnił tę funkcję aż do chwili powierzenia mu w kwietniu 2007 r. zadania kierowania zakładem ISUZU Motors Polska w Tychach na stanowisku Wiceprezesa do spraw produkcji. Obecnie jest Dyrektorem General Motors Manufacturing Poland. Korpak jest absolwentem wydziału Mechaniczno-Energetycznego Politechniki Śląskiej w Gliwicach.

Zobacz wideo

wideo: UM Gliwice
„Gliwicki Lew” – miniaturowa brązowa kopia dzieła Theodora Erdmanna Kalidego – jest przyznawany efektywnym liderom firm bądź instytucji działających na terenie Gliwic. Potrafią oni osiągnąć sukces dzięki swej pasji, wiedzy i zaangażowaniu, częstokroć niezależnie od aktualnej koniunktury ekonomicznej. Laureaci są wybierani przez prezydenta Gliwic osobiście. Nagroda nie ma kategorii, specjalnej kapituły ani komisji konkursowej. Przyznanie jej ma charakter wyłącznie prestiżowy.

Warto przypomnieć, że dotychczas „Gliwickiego Lwa” otrzymali:

– płk Marian JAROSZ, dyrektor 106. Szpitala Wojskowego (2005),
– Elwira DZIEWA, prezes spółki AUTOROBOT STREFA (2006),
– Marian ADAMEK, szef gliwickiego PROFARBU (2007),
– dr inż. Andrzej MEDER, dyrektor Centrum Mechanizacji Górnictwa KOMAG (2008),
– Iwona GUZICKA i Elżbieta WIĘCŁAW – założycielki, a obecnie prezes i dyrektor Prywatnego Centrum Edukacyjnego FILOMATA (2009),
– Wojciech WAJDA, prezes zarządu firmy WASKO S.A. (2010),
– ś.p. Henryk BŁAŻUSIAK, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach (2011),
– Grzegorz KRUPA, prezes zarządu, Piotr POSTAWKA, wiceprezes zarządu i Wojciech SZUMIŃSKI, główny inżynier firmy Flytronic (2012),
– Jacek JĘDRZEJOWSKI, prezes zarządu i Arkadiusz PATRYAS, wiceprezes zarządu spółki Grupa i3D (2013),
– Aleksander Czajka, dyrektor krajowy grupy Plastic Omnium w Polsce (2014),
– Marek Śliboda, prezes firmy Marco (2015),
– prof. Andrzej Karbownik, rektor Politechniki Śląskiej (2016).

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI