r e k l a m a
spot_imgspot_img

Prezes Piasta nadal nie odpowiedział na pytania. Głos zabrała rada nadzorcza

W internecie pojawił się anonimowy list, w którym ktoś informuje prezydenta Gliwic oraz radnych o sprawach związanych z Piastem Gliwice. Można dowiedzieć się z niego o wielu rzekomych nieprawidłowościach. Używamy słowa „rzekomych” ponieważ na razie nie da się ustalić na ile wiarygodne są przedstawiane w liście informacje.

Głos w sprawie zabrał już Adam Neumann, a teraz oświadczenie wydała też rada nadzorcza Piasta. Dalej czekamy na odpowiedź prezesa Piasta. Trzeba przyznać, że pracę rzecznika prasowego klubu oceniamy fatalnie. Zero kontaktu, zero informacji kiedy można spodziewać się odpowiedzi na zadane pytania. To, co kiedyś w Piaście działało bardzo dobrze, czyli współpraca rzecznik – dziennikarze, dzisiaj nie działa w ogóle.

Prezes Piasta nadal milczy

Grzegorza Bednarskiego zapytaliśmy m.in. czy informacje zawarte w liście są prawdziwe? Jak prezes klubu odnosi się do tych informacji? Czy w klubie zostanie przeprowadzona wewnętrzna kontrola? Jakie kroki klub zamierza podjąć, by rozwiązać sprawy opisane w liście, o ile są one prawdziwe?

Poniżej publikujemy oświadczenie Rady Nadzorczej Gliwickiego Klubu Sportowego „Piast” S.A. w sprawie anonimowej wiadomości, przesłanej do Prezydenta oraz Radnych Miasta Gliwice.

„W nawiązaniu do anonimowej wiadomości, która została przesłana do Prezydenta oraz Radnych Miasta Gliwice, Rada Nadzorcza Gliwickiego Klubu Sportowego „Piast” S.A wyjaśnia:

Informacje takie jak: wysokości kontraktów piłkarskich, czas ich trwania, wysokości i wartość kontraktów z pośrednikami transakcyjnymi, to informacje poufne, które stanowią tajemnicę przedsiębiorstwa. Mając powyższe na uwadze, potwierdzenie przez radę nadzorczą czy ujawnione informacje są prawdziwe czy fałszywe, stanowiłoby naruszenie tej tajemnicy. Rada podkreśla, że ujawnienie wskazanych informacji jest działaniem na szkodę spółki. Informacje te są i powinny być w pełni transparentne i dostępne wyłącznie dla właścicieli spółki.

Spółka jest prowadzona w sposób transparentny, podlega kontroli, a rada nadzorcza sprawuje stały nadzór nad zarządem spółki. Wszystkie umowy z piłkarzami oraz umowy transferowe są wcześniej akceptowane przez radę nadzorczą i zarząd spółki.

Spółka jest zarządzana w sposób efektywny, czego potwierdzeniem jest dodatni wynik finansowy za ostatnie lata. Dzięki temu możliwe było pokrycie strat z lat wcześniejszych. W 2021 r. spółka osiągnęła znaczące przychody z transferów zawodników. Podobnie było w latach ubiegłych.

W naszej opinii działalność spółki należy oceniać jako całokształt, a nie jedynie w oparciu o pojedyncze kontrakty. Niezbędna jest znajomość strategii działania spółki, know-how, wprowadzonych procedur oraz realiów rynkowych branży piłkarskiej – w tym ekstraklasy.

Zewnętrzne, niezależne firmy audytorskie (w tym Deloitte), w oparciu o ogólnodostępne dane, oceniają, że Gliwicki Klub Sportowy „Piast” jako spółka, zarządzany jest w sposób uczciwy, gospodarny, a przede wszystkim efektywny.

Efektywność finansowa w odniesieniu do osiąganych przez klub wyników sportowych, należy do najlepszych w ekstraklasie. Natomiast koszty związane z wysokością kontraktów i obsługą firm managerskich – są jednymi z najniższych.

Spółka osiąga dobre wyniki sportowe i finansowe. Biorąc pod uwagę ostatnie 5 lat, jest drugą najbardziej utytułowaną drużyną ekstraklasy, najbardziej utytułowanym śląskim piłkarskim klubem w XXI wieku.

Bezsprzecznie świadczy to o profesjonalnym zarządzaniu spółką, która, mimo iż dysponuje jednym z najniższych budżetów w ekstraklasie osiąga tak znaczące sukcesy sportowe. ”

Rada Nadzorcza Gliwickiego Klubu Sportowego „PIAST” S.A.
fot. Piast Gliwice

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI