r e k l a m a

spot_imgspot_img

Coraz częściej za parkowanie w Gliwicach płacimy przy pomocy aplikacji

Śląska Sieć Metropolitalna, operator Strefy Płatnego Parkowania zachęca do korzystania z mobilnej płatności za parkowanie w Gliwicach. Płacąc przez telefon jest szybciej, wygodniej i… taniej! By skorzystać z takiego rozwiązania wystarczy smartfon, darmowa aplikacja i dostęp do internetu.

Zostawiając samochód w Strefie Płatnego Parkowania w Gliwicach, zamiast po portfel, wystarczy sięgnąć po smartfona. Opłatę można wnieść przy pomocy jednego z trzech dostępnych systemów: moBILET, Skycash lub Pango. Aplikacje te są bezpłatne i łatwe w obsłudze.

– Jak wynika z naszych statystyk, przez pierwsze półrocze 2019 r. w Strefie Płatnego Parkowania wykonano ponad 873 tys. opłat za postój, z czego co 4 transakcja była przeprowadzona przy wykorzystaniu aplikacji. Analogicznie, w tym samym czasie w roku 2018, telefonu do zapłaty za parkowanie użyto 165 tys. razy. To pokazuje duży wzrost popularności aplikacji wśród kierowców – mówi Mariusz Kopeć, rzecznik prasowy ŚSM.

Wystarczy zainstalować wybraną aplikację na swoim smartfonie, zarejestrować się, podać numer rejestracyjny pojazdu, zasilić konto i już można parkować. Systemy pozwalają kierowcom kupić bilet zawsze i wszędzie, bez konieczności szukania parkomatu i gotówki. To nie koniec zalet płatności on-line. Aplikacje mobilne dają także możliwość przedłużenia ważności biletu parkingowego w dowolnym momencie.

Również możemy skrócić czas parkowania, czego nie jesteśmy w stanie dokonać, korzystając z tradycyjnej płatności w parkomacie.

Jeśli opłaciliśmy godzinę, a opuszczamy strefę wcześniej, wystarczy wybrać w aplikacji opcje „zakończ”. Wtedy system automatycznie przeliczy realny czas parkowania, a nadpłatę zwróci na nasze konto.

Jeśli nie posiadamy papierowego potwierdzenia uiszczenia opłaty, uspokajamy. Kontrolerzy w gliwickiej Strefie Płatnego Parkowania wyposażeni są w specjalne urządzenia elektroniczne pracujące w trybie on-line. Po wpisaniu numeru rejestracyjnego auta, otrzymują informację czy postój jest opłacony, czy nie.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Q.Q
Q.Q
4 lat temu

to tylko świadczy o tym że parkometry to jedno wielkie nieporozumienie

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI