Aranżacja salonu fryzjerskiego – jakie kolory wybrać

Aranżacja swojego wymarzonego salonu fryzjerskiego jest wyzwaniem, nad którym warto poważnie się zastanowić. Oczywiście można iść za głosem serca i urządzić salon wyłącznie kierując się osobistymi preferencjami. Jednak bardziej efektywnym rozwiązaniem będzie sugerowanie się opinią klientów, bo to przecież klienci są kluczem do sukcesu każdego salonu usługowego. Z tego artykułu dowiecie się, które kolory warto wybierać podczas aranżacji salonu fryzjerskiego. Zapraszamy do lektury.

Jasne wnętrze

Najkorzystniejszymi barwami, które są jednocześnie najpopularniejszymi w salonach fryzjerskich i kosmetycznych, są te w jasnych odcieniach. Wpływają one pozytywnie na nasze samopoczucie, ponieważ nie przytłaczają, w przeciwieństwie do kolorów ciemnych, ponurych. Kolor biały skutecznie odbija światło, dzięki czemu nawet najmniejsza przestrzeń dzięki tej barwie optycznie się powiększy. Dodatkowo kolor biały kojarzy nam się z czystością, nieskazitelnością, co jest kluczowe w kontekście lokali pielęgnacyjnych.

Kontrast

Nie możemy wyłącznie skupiać się na barwach naszych ścian, musimy również zadbać o odpowiednią kolorystykę naszych mebli. Możemy oczywiście wybrać takie, które również będą w jasnych kolorach, ale aby uniknąć efektu nudy, możemy skontrastować kolor ścian z kolorem mebli, wybierając ciemne meble, które bez problemu znajdziemy w ofertach sklepów ze sprzętem fryzjerskim. Jednymi z popularniejszych firm produkujących wysokiej jakości meble o nietuzinkowym wyglądzie są meble fryzjerskie Alaya, które możemy znaleźć na przykład tutaj: https://modnakaja.pl/pl/c/Meble-fryzjerskie-Ayala/2279046.

Wyraziste kolory dodatków

Jeżeli zdecydujemy się na jasne kolory ścian i ciemne meble, to musimy zadbać o to, aby w jakiś sposób ożywić naszą przestrzeń, a jednocześnie dodać jej charakteru. Dobrym sposobem na to jest włączenie wyrazistych kolorów dodatków, którymi będziemy ozdabiać nasz lokal. Pamiętajmy jednak, aby nie przesadzić, ponieważ możemy osiągnąć efekt kiczu, a przecież nie to jest naszym celem. Najbezpieczniej jest wybrać jeden charakterystyczny kolor, który będzie kojarzył się z naszym salonem. Dobrym pomysłem jest również umieszczenie go w logo naszej firmy, dzięki czemu jeszcze mocniej zapisze się w strukturach pamięci naszych klientów.

Odpowiednie oświetlenie

W salonach usługowych bardzo ważny jest również dostęp do światła dziennego. W miarę możliwości zapewnijmy naszemu lokalowi jak największe okna, jednak jeżeli jest to niemożliwe, to warto wyposażyć go w dużą ilość różnorodnych lamp, które rozłożymy w wielu miejscach. Pogłębi to efekt nieskazitelności, szczególnie jeśli na naszej podłodze znajdą się połyskujące kafelki.

Kolorystyka naszego salonu fryzjerskiego jest bardzo istotna, ponieważ to właśnie ona w dużej mierze odpowiada za doświadczenia klienta i może ona wpłynąć na całościową ocenę naszych usług. Warto wybierać jasne kolory, które optycznie powiększą przestrzeń, ale nie bójmy się jednocześnie zestawiać ich z kontrastowymi i wyrazistymi barwami.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI