Rynek pracy w Gliwicach

Okazuje się że Gliwice to idealne miasto do życia i pracy, bezrobocie utrzymuje się na rekordowym niskim poziomie i spadło poniżej 3 procent, jesteśmy w stałym trendzie wzrostowym. Wystarczy spojrzeć na finanse miasta. Prognoza dochodów Gliwic na bieżący rok 2020 kształtuje się na poziomie 1,5 mld zł, i tu niespodzianka, to o 261,1 mln zł więcej a niżeli w poprzednim roku.

Obecnie bez pracy pozostaje kilkaset osób, problemowi należałoby się przyjrzeć bardziej dokładnie, i wyciągnąć konstruktywne wnioski odnośnie przyczyn bezrobocia. Niskiego ale jednak warto się temu przyjrzeć. Jednego można być pewnym, problem nie jest brak ofert, bo tych na rynku jest sporo, zarówno skierowanych do kadry wykwalifikowanej jak i na stanowiska nie wymagające dużych kwalifikacji zawodowych.

Powiatowy Urząd Pracy w Gliwicach publikuje m.in. na swojej stronie internetowej informacje które moją pomóc w aktywizacji nielicznej grupie bezrobotnych. Bezpośrednio, lub za pomocą strony Urzędu, możemy się dowiedzieć że sami pracodawcy wychodzą z inicjatywą do bezrobotnych, m.in. organizując giełdę pracy. Na stronie Urzędu Pracy, możemy się dowiedzieć że najbliższa giełda pracy skierowana jest do osób, które aspirują do pracy na stanowisku pracownika produkcji.

Nowy rok wydaje się dobrym okresem na podejmowanie nowych wyzwań. Osoby bezrobotne mogą starać się zmienić swój status, a osoby pracujące mogą podjąć próbę zmiany stanowiska na lepiej płatną pracę. Nowa praca powinna być związana z większą odpowiedzialnością i nowymi kompetencjami. Rozwój zawodowy jest konieczny aby awansować i tym samy poprawić swój status społeczny. Gospodarka jest rozpędzona, dzięki temu możliwości dla pracownika jest dużo, wystarczy przejrzeć aktualne ofert pracy na popularnych serwisach ogłoszeniowych. Inżynierowie branży IT w Gliwicach mogą liczyć na pensje powyżej 10 tysięcy brutto. Przy braku rąk do pracy pensje osób na niżej sytuowanych stanowiskach też rosną.

Jesteś w grupie osób która szuka szuka wymarzonej pracy? Co możesz zrobić aby zbliżyć się to tego celu? Na początek zaktualizuj swoje stare CV. Sprawdź jak przygotować CV które zrobi dobre wrażenie na potencjalnym pracodawcy.
Na otokariera.pl znajdziesz m.in. przykłady jak Małgorzata napisała swoje CV na stanowisko sekretarki, lub Radosław na stanowisko administratora sieci komputerowej, sprawdź – otokariera.pl/cv-wzor.
Nie masz zainstalowanego edytora plików Word, nie ma problemu, skorzystaj z darmowego kreatora online dostępnego na stronie z darmowymi próbkami CV.

Dodatkowo należy przypomnieć że w tym roku osoby zatrudnione na umowie o prace otrzymają więcej, bowiem podatek dochodowy został zmniejszony o dwa punkty procentowe, a młodzi pracownicy do 27 roku życia, zostali całkowicie zwolnieni z podatku dochodowego.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI