Arena lekkoatletyczna z zadaszonymi trybunami

Oglądanie zawodów lekkoatletycznych na arenie przy ul. Syriusza stanie się jeszcze przyjemniejsze – miasto chce m.in. dobudować zadaszenie nad trybunami i powiększyć liczbę miejsc siedzących. Planowane zmiany wynikają z chęci udoskonalenia obiektu.

Arena lekkoatletyczna w dzielnicy Kopernika to imponujący obiekt, spełniający wymogi Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Jest przystosowany m.in. do rozgrywania zawodów młodzieżowych o randze mistrzostw Polski. Arena wyposażona jest w pełnowymiarową bieżnię okólną, sektor rzutów, skocznie do skoku wzwyż i skoku o tyczce oraz do skoku w dal i trójskoku. Jest także rzutnia do pchnięcia kulą oraz do rzutu młotem i oszczepem. Gospodarzem stadionu jest sekcja lekkoatletyczna GKS Piast Gliwice, ale korzystać z niego mogą nie tylko sportowcy, również uczniowie gliwickich szkół i, w wyznaczonych porach dnia, mieszkańcy, którzy chcą np. pobiegać na bieżni.

Zawody z widowni może obserwować pół tysiąca widzów. Wkrótce zostanie dobudowane zadaszenie i dodatkowe siedziska dla widzów, dla ok. 100 – 150 osób przy placu manewrowym w okolicach magazynu. Okazało się bowiem, że królowa sportu cieszy się dużą liczbą fanów wśród gliwiczan. – Chcemy dobudować więcej miejsc ze względu na ogromną popularność zawodów, które tu organizujemy. Zadbamy też o dodatkowe siedziska dla zawodników, którzy przygotowują się do startu – mówi Wojciech Rutyna, trener sekcji lekkoatletycznej i wiceprezes ds. organizacyjno-finansowych GKS Piast Gliwice.

Dla lekkoatletów powstaną miejsca siedzące w pobliżu miejsc startu na 100, 200, 300 i 400 m oraz przy rzutniach i skoczniach. W planach jest także budowa dodatkowych, zadaszonych trybun dla 20 osób w okolicy wieży sędziowskiej. Wykonane zostaną również dodatkowe schody skarpowe łączące poszczególne części obiektu areny.

Planuje się także wykonanie mocniejszego oświetlenia bieżni, po to, by wieczorami była tam lepsza widoczność. Ta zmiana także jest podyktowana popularnością obiektu. Okazuje się, że gliwiczanie bardzo chętnie korzystają z niego po zmroku. Miesięcznie GKS Piast Gliwice notuje ok. 400 wejść na bieżnię.

Trwa procedura przetargowa dotycząca wykonania dokumentacji projektowej zadania, do której zgłosiła się jedna firma. Projektant będzie zobowiązany do złożenia dwóch koncepcji, projekt musi być gotowy w ciągu 3 miesięcy od podpisania umowy. Realizacja robót będzie możliwa po uzyskaniu pozwolenia na budowę i wyłonieniu w kolejnym przetargu wykonawcy robót budowlanych. Podczas prac arena lekkoatletyczna będzie otwarta, ograniczany będzie jedynie dostęp do poszczególnych stref obiektu.

Najbliższa duża impreza sportowa na arenie lekkoatletycznej to 44. Memoriał Zenona Sęka, który odbędzie się 15 września.

MSI

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Leszek Ziętkiewicz
Leszek Ziętkiewicz
3 lat temu

Jeśli mam być szczery, to nawet lokalizacja budowy obiektu w gruncie rzeczy była idiotyczna! Po pierwsze jest wielki problem z dojazdem do Areny a co gorsza parkować trzeba na osiedlu. To jest kompletny brak profesjonalizmu! Kolejny problem stanowi tak się wyrażę wiochowatość organizowanych imprez. Telewizja zwija się z obiektu zanim wszystkie konkurencje zostaną ukończone. Z radiowęzła przemawia spiker, który nawet nazwiska własnych reprezentantów potrafi przekręcić. Trybuny pasują raczej do stadionu Orkan Pierdołowo Górne o ile taki klub istnieje a nie do Areny gdzie startują gwiazdy Światowej LA!

gliwiczanin
gliwiczanin
3 lat temu

Często korzystam z bieżni, jednak bardzo uciążliwe są godziny otwarcia, 18:30-20:00 to zdecydowanie za krótko, powinno być 16:00-20:30, tym bardzie że o godz. 15, 16, 17 nic tam się nie dzieje.

Anonimowo
3 lat temu

No najlepiej z okna

Anonimowo
3 lat temu

A kiedy w końcu coś dla gliwickiej szermierki?!

S k
S k
3 lat temu

Dobra decyzja

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI