Arkadiusz Mężyk nowym rektorem Politechniki Śląskiej

Przez kolejne 4 lata uczelnią pokieruje prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk. W wyborach pokonał prof. dr hab. inż. Adama Czornika.

Wybory odbyły się dziś o godz. 15.00 w Centrum Edukacyjno-Kongresowym. W wyborach wzięło udział 179 elektorów ze 180 uprawnionych do głosowania. Minimalna liczba ważnie oddanych głosów potrzebna do wyboru wynosiła 90.
Głos na prof. Adama Czornika oddało 59 elektorów, a na prof. Arkadiusza Mężyka 116, zaś 4 osoby wstrzymały się od głosu. Głosów nieważnych nie było. Tym samym 17. rektorem w historii Politechniki Śląskiej został wybrany prof. Arkadiusz Mężyk.

Arkadiusz Mężyk do tej pory pełnił funkcję dziekana wydziału Mechanicznego Technologicznego. Kadencja obecnego rektora Andrzeja Karbownika kończy się 31 sierpnia. Od 1 września szefem śląskiej uczelni będzie Mężyk.

Adam Czornik jest dziekanem wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki. W kampanii wyborczej prezentował poglądy, że uczelnia potrzebuje zmian. Często krytykował obecny sposób zarządzania Politechniką Śląską.

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI