Arkadiusz Pyrka przedłużył kontrakt

Arkadiusz Pyrka przedłużył swój kontrakt z Piastem Gliwice. Nowa umowa 20-letniego skrzydłowego będzie obowiązywała do końca czerwca 2024 roku z opcją przedłużenia jej o kolejne 12 miesięcy.

– Piast to miejsce dla zawodników, którzy chcą się rozwijać. W tym klubie jest to możliwe. Moim celem jest dalej zdobywać doświadczenie, tak bardzo ważne dla zawodnika w moim wieku. Chciałbym grać jak najwięcej, zdobywać bramki i stawać się coraz lepszym, by móc wymiernie pomagać drużynie w osiąganiu dobrych wyników – powiedział Arkadiusz Pyrka po podpisaniu kontraktu.

Arkadiusz Pyrka trafił do Piasta w sierpniu 2020 roku ze Znicza Pruszków. Od tego czasu w barwach Niebiesko-Czerwonych rozegrał łącznie 71 spotkań, w których zdobył pięć bramek oraz zanotował pięć asyst.

Arkadiusz Pyrka ma na swoim koncie występy w reprezentacji Polski do lat 20. Do tej pory w kadrze narodowej rozegrał osiem spotkań, strzelając jednego gola. Podczas wrześniowego zgrupowania skrzydłowy Piasta będzie miał okazję do debiutu w barwach młodzieżówki do lat 21.

– Cieszę się z powołania do młodzieżowej reprezentacji. To dla mnie ogromne wyróżnienie i wydaje mi się, że dla klubu również. Nie mogę doczekać się zgrupowania i meczów w biało-czerwonej koszulce – dodał Arkadiusz Pyrka.
info / fot. Piast Gliwice

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI