r e k l a m a


Astra z Gliwic samochodem roku 2016

Nowy Opel Astra otrzymał najbardziej zaszczytny w branży tytuł Samochodu Roku 2016.

58‑osobowe jury złożone z dziennikarzy motoryzacyjnych reprezentujących 22 kraje europejskie przyznało Astrze łącznie 309 punktów. Volvo XC90 i Mazda MX-5 otrzymały odpowiednio 294 i 202 punkty. Trofeum za 2016 rok z rąk przewodniczącego jury konkursu COTY Hakana Matsona odebrał dyrektor generalny firmy Opel, dr Karl-Thomas Neumann. Jego wręczenie miało miejsce w przeddzień pierwszego dnia prasowego 86. Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Genewie.

Astra została wybrana spośród 7 finalistów konkursu COTY. Do rywalizacji stanęło łącznie ponad 40 nowych modeli, od sportowych roadsterów, poprzez luksusowe limuzyny, po samochody sportowo-użytkowe.

– Nowa Astra otwiera nową erę w historii Opla, a zwycięstwo w tegorocznym konkursie o tytuł Samochodu Roku świadczy o tym, że jesteśmy na właściwej drodze — powiedział dr Karl-Thomas Neumann. „Czujemy się zaszczyceni, przyjmując tak prestiżową nagrodę od czołowych dziennikarzy motoryzacyjnych”.

W ostatnich ośmiu edycjach konkursu „Samochodami Roku” zostały trzy nowe modele Opla. Od premiery rynkowej jesienią ubiegłego roku nowa Astra zdążyła już zdobyć takie międzynarodowe nagrody, jak SAFETYBEST 2015 i Złota Kierownica za 2015 rok. Samochód otrzymał także maksymalną ocenę 5 gwiazdek w testach zderzeniowych Euro NCAP.

Europejska nagroda „Samochód Roku” została ustanowiona w 1964 roku. Po tegorocznym zwycięstwie firma Opel ma już na koncie pięć tytułów „Samochodu Roku”. Pierwszy raz dla producenta z Rüsselsheim zdobył go Opel Kadett E w 1985 roku. Dwa lata później ogólnoeuropejską nagrodę zdobyła Omega A. W ostatnich latach Opel tryumfował w tym plebiscycie dwukrotnie: dzięki Insignii w 2009 roku i za sprawą Ampery w 2012 roku.


wideo: Agencja TVN/x-news

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Kinga Czernecka
8 lat temu

Szkoda że GM nie został Pracodawcą Roku….

Marcin Sowierszenko
8 lat temu

Michał… a to dobre auto jest? czy takie…koreańskie? 😉

Piotr Szkolak
8 lat temu

Brawo Opel, brawo Gliwice:)

Jakub Jaworski
8 lat temu

Uważam ze XC90 bardziej zasługiwało na ten tytuł 🙂

Piotr Szkolak
8 lat temu
Reply to  Jakub Jaworski

Nie znasz sie:)

Jakub Jaworski
8 lat temu
Reply to  Jakub Jaworski

Tak sie składa ze dzięki uprzejmości osoby pracującej w fabryce w Gliwicach miałem nią okazje jeździć jeszcze przed oficjalna sprzedadzą 🙂 Nie uważam ze astra jest złym autem, wręcz przeciwnie, ale siedząc w Volvo mimo ze zdaje sobie sprawę ze jest to auto klasy wyższej uważam ze przeskok jaki wykonało Volvo jest duzoooooo większy od tego jaki wykonał Opel.

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI