spot_img


Banksy, Dali i Matejko spotkają się w Forum! Wystawa obrazów z klocków

W gliwickim CH FORUM polską premierę mieć będzie niepowtarzalna wystawa obrazów słynnych artystów, które powstały z klocków konstrukcyjnych. To pierwsza taka ekspozycja w Polsce. Jej 
hitem jest Hołd Pruski Jana Matejki, składający się z 73 533 elementów. Ekspozycja na scenie głównej w CH FORUM od 21 lutego do 13 marca. Wstęp wolny.

Ta wystawa udowadnia, że możliwości tworzenia z klocków są ograniczone jedynie wyobraźnią. Świetnie to rozumie jej twórca, który wziął on na warsztat kilkanaście dzieł światowej sławy malarzy i grafików, aby, za pomocą tysięcy klocków, ręcznie odwzorować ich dzieła. Efekt jest imponujący!

Klejnotem koronnym wystawy jest dzieło inspirowane Hołdem Pruskim Jana Matejki. Prezentowana reprodukcja to największy w Polsce obraz z klocków. Składa się on z 73 533 elementów i wraz z pięknie zdobioną ramą zajmuje ponad 8 mkw.
Lego Banksy
Odwiedzający wystawę zobaczą także 10 innych obrazów z klocków. Będzie to dla nich estetyczna uczta, a dla młodszych odbiorców spektakularna forma edukacji. Wszystkie obrazy zostaną wyeksponowane jak w prawdziwej galerii. Przy każdym znajdzie się tabliczka informacyjna z nazwą obrazu, jego wymiarem i liczbą użytych elementów. Będzie można też, za pomocą kodu QR, wysłuchać na swoim smartfonie klipu dźwiękowego na temat dzieła.
Lego Halsman
– Wystawa jest przykładem na to, że klocki konstrukcyjne są aktualnie bardzo popularnym hobby. 
Są także świetnym narzędziem edukacyjnym. Ekspozycję kierujemy do odbiorców w każdym wieku. Jak bowiem podaje w swoich badaniach producent najbardziej popularnych klocków na świecie, 30% 
zestawów kupują dla siebie osoby dorosłe. Liczymy na spore zainteresowanie wystawą w szkołach. 
Zachęcamy je do prowadzenia w CH FORUM kreatywnych i bardzo atrakcyjnych wizualnie lekcji plastyki – mówi Alicja Suchańska-Królica, menedżer ds. marketingu CH FORUM Gliwice.
Lego Matejko
Na wystawie w CH FORUM zwiedzający zobaczą następujące dzieła:
1. Jan Matejko Hołd Pruski
2. Johannes Vermeer Dziewczyna z perłą
3. Banksy COVID
4. Hokusai Katsushika Wielka fala w Kanagawie
5. Philippe Halsman Salvador Dali
6. Jan Matejko Stańczyk
7. Aleksander Gierymski Żydowka z pomarańczami
8. Edvard Munch Krzyk
9. Leonardo da Vinci Dama z gronostajem
10. Leonardo da Vinci Ostatnia Wieczerza
11. Salvador Dali Trwałość Pamięci
Materiał partnera

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
spot_img
spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI