Będą głosili Słowo Boże na gliwickim Rynku

W II niedzielę Wielkanocy rozpoczyna się ewangelizacja na placach całego świata.

Wspólnoty neokatechumenalne będą dzieliły się Dobrą Nowiną wszędzie tam, gdzie się aktualnie znajdują. Droga Neokatechumenalna odpowiedziała na wezwanie papieża Franciszka, aby nie zachowywać wiary tylko dla siebie, ale dzielić się tym skarbem z drugim człowiekiem, wyjść na peryferia i głosić Chrystusa Zmartwychwstałego wszystkim oddalonym od Kościoła, zranionym, odrzuconym.

Misja na „100 placach”, choć w rzeczywistości miejsc, w których odbywa się ewangelizacja jest ok. 10 tysięcy, rozpoczęła się w 2013 r. i kontynuowana jest dorocznie w okresie Wielkanocnym. Szacuje się, że dzięki samemu dziełu głoszeniu Ewangelii w miejscach publicznych, rocznie do Kościoła zbliża się ok. 40 tys. ludzi.

To niewiele, ale zdarzały się spektakularne nawrócenia – gdy ktoś pierwszy raz prosił o chrzest, czy był tak zdesperowany, że będąc bliski popełnienia samobójstwa otrzymał łaskę nawrócenia i zmienił swoje życie. Zresztą w tym wszystkim nie chodzi o sukces, bowiem warto głosić Słowo Boże nawet do jednej osoby, która pojawi się przypadkowo w takim miejscu i będzie chciała słuchać o miłości Jezusa Chrystusa.

Wszystkie spotkania przebiegają według tego samego schematu. Wpierw odprawia się nieszpory, a potem głoszone są katechezy kerygmatyczne. W przerwach między modlitwą bracia dzielą się swoim doświadczeniem, w jaki sposób Chrystus przemienił ich życie i jak dotknęli miłości Boga. Całość dopełniają śpiewy wyrażające radość ze Zmartwychwstania Pańskiego.

Misje na placach będą się odbywały we wszystkich miastach świata, tam gdzie funkcjonują wspólnoty neokatechumenalne. W Polsce nie tylko w dużych ośrodkach np. w Warszawie, Krakowie, Lublinie, ale także w mniejszych miastach jak np. Opole czy Gliwice.

W Gliwicach ewangelizacja rozpocznie się w niedzielę 10.04 o godz. 16.00 na Rynku i potrwa przez kolejne niedziele aż do połowy maja. Dodatkowo każdy ze słuchających otrzyma darmową książkę – album opisujący pielgrzymkę na Światowe Dni Młodzieży w Rio de Janeiro.

Informacje o misjach na placach można śledzić na Facebooku poprzez stronę: www.facebook.com/100piazze

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
yyz
yyz
6 lat temu

Czy nie lepiej byłoby rozdawać Pismo Święte, zamiast książki o jakiejś pielgrzymce?

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI