Będą nowe obostrzenia – zapowiedział premier Morawiecki

„Nowy zestaw obostrzeń, o których będziemy komunikować najpóźniej w czwartek, obejmie okres dwóch tygodni, czyli tydzień poprzedzający Święta Wielkanocne i tydzień po świętach” – zapowiedział premier Mateusz Morawiecki.

„Jesteśmy wraz z panem ministrem zdrowia, z naszymi ekspertami z rady medycznej w stałym kontakcie. Analizujemy również otoczenie wokół nas. Będziemy komunikować zestaw dodatkowych obostrzeń najpóźniej pojutrze (czwartek – PAP)” – powiedział premier.

Morawiecki wskazał, że nowy zestaw obostrzeń obejmie dwa tygodnie. „Tydzień poprzedzający Święto Wielkanocne i tydzień po świętach” – zapowiedział.

„Z punktu widzenia obostrzeń podejmujemy decyzję w oparciu o kilka parametrów jednocześnie. Po pierwsze to jest oczywiście tendencja dotycząca wzrostu zakażeń, czy w ogóle trend w obszarze zakażeń” – przekazał premier.

Zaznaczył, że brana jest także pod uwagę liczba osób hospitalizowanych. „Kolejna to ta najbardziej tragiczna, najsmutniejsza okoliczność, która wiąże się ze zgonami naszych obywateli. A jeszcze inna to liczba łóżek respiratorowych. Wreszcie bierzemy też pod uwagę to, co dzieje się w krajach nas otaczających” – wyliczył.

„Jest to wypadkowa tych kilku podstawowych parametrów, które bierzemy pod uwagę. Przede wszystkim po to, żeby móc zapewniać ludziom możliwość leczenia, żeby nie doszło do tego, do czego doszło wiosną zeszłego roku w bogatych krajach Europy Zachodniej: do selekcjonowania pacjentów, do pozostawiania pacjentów w domach pomocy społecznej” – podkreślił szef rządu.

Przypomniał, że w Polsce z takim zjawiskiem nie mieliśmy do czynienia. Przy tym wyraził też nadzieję, że „nie będziemy mieli do czynienia”. „Chcemy ubiegać ewentualne jeszcze gorsze trendy niż te, które są dzisiaj” – poinformował.

„Obyśmy się pomylili, oby za tydzień dwa, trzy ta krzywa się najpierw wypłaszczyła, a później żeby okazała się być w trendzie opadającym. Ale na wszelki wypadek musimy być dzisiaj gotowi do scenariuszy jeszcze trudniejszych” – mówił. (PAP)

spot_img

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Hanys
Hanys
1 rok temu

Po co to zdjęcie w masce przed komputerem.? Czemu to ma służyć? W zastraszaniu obywateli?

spot_img

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI