r e k l a m a


Będą separatory na DK88. Od jutra będą je montować

W czwartek na Drodze Krajowej nr 88 rozpoczną się prace związane z odcinkowym montażem separatorów ruchu.

Separatory zamontowane zostaną w miejscach, które jak wynika ze statystyk i obserwacji policji są newralgicznymi ze względu na bezpieczeństwo ruchu.

Separatory będą montowane na DK88, na wysokości ronda Pionierów-Perseusza, ul.Zbożowej, a także przy węźle drogowym z ul. Tarnogórską i ul. Toszecką. Lokalizacja separatorów wypracowana została wspólnie przez Zarząd Dróg Miejskich i Komendę Miejską Policji w Gliwicach.

Wewnętrzne pasy ruchu na czas montażu separatorów zostaną wyłączone z ruchu. Kierowcy będą poruszali się po jednym pasie w każdym kierunku. W miejscu prac wprowadzone zostanie ograniczenie prędkości do 40km/h. Zarząd Dróg Miejskich zwraca się z prośbą do kierujących o stosowanie się do oznakowania i zachowanie szczególnej ostrożności.

Gliwicki odcinek Drogi Krajowej nr 88 od grudnia 2014 r. objęty jest monitoringiem. Obraz z systemu wizyjnego trafia zarówno do Zarządu Dróg Miejskich, jak i Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. Decyzja o jego instalacji została podjęta po serii niebezpiecznych i niedozwolonych manewrów, do jakich dochodziło na DK 88 (m.in. zawracanie przez linię podwójną ciągłą). Monitoring umożliwia policji wszczynanie postępowań o ukaranie kierowców łamiących prawo o ruchu drogowym.

System wizyjny, który pojawił się na DK88 to sprzęt najnowszej generacji. Pozwala na realizowanie zbliżeń z dużej odległości, także w porze nocnej.

ZOBACZ TEŻ

KOMENTARZE

Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kw
kw
8 lat temu

Wszystko fajnie super, a dlaczego do jasnej nie napisze jakiej, robi się to w czasie szczytu wtedy gdy cała strefa wraca z pracy?! Dzisiaj całe szczęście jechałem od Zabrza i jakoś udało sie przejechać, ale od strony strefy była kompletna tragedia! Gratulacja dla drogowców za wyczucie czasu i miejsca!

Anonim
Anonim
8 lat temu
Reply to  kw

Jechałem od strony Zabrza i widziałem to. Korek od strony strefy był masakryczny…

AKTUALNOŚCI

KRYMINAŁKI